Ado, može Mastercardom?
Autor Saša Selmanović
Petak, 03 Srpnja 2009 11:18
Hrvatska – Srbija     8: 11  (0:3, 0:1, 7:5, 1:2)

Kao član Hrvatskog sveučilišnog športskog saveza imam priliku par dana biti na 25. Univerzijadi. Hrvatski vaterpolo predstavlja ekipa, naravno studenata, ali u ne baš dojmljivom sastavu. Prvi dan programa na Banjici donio je odmah derbi sa Srbima koji također igraju u manje poznatom sastavu.

Budući da na utakmici nije bio niti jedan novinar iz Hrvatske (sramota, Univerzijada ipak slovi kao najznačajnije svjetsko natjecanje u različitim sportovima nakon Olimpijskih igara...) imate ekskluzivu samo za dance.hr

Roje je krenuo sa sastavom Nižić, Babić, Kovačić, Paškvalin, Bebić, Ban i Samodol. Prvi gol Srba je pao nakon 5 minuta igre, a naš tek u 3. minuti treće četvrtine.

Tijek igre:

1. četvrtina:

0 – 1  Đorđe Bašić iz peterca, skrivio Babić u dva metra
0 – 2  Boris Vapenski, polukontra
0 – 3  Petar Filipović, igrač više, nabačaj s krila na prvu stativu
2. četvrtina
0 – 4  Boris Popović, nakon nedovoljno brzog popunjavanja mjesta nakon sto se vratio igrač manje, stativa gol u Nižićevu desnu stranu
3. četvrtina
0 – 5  Boris Popović, šrauba u dva metra
0 – 6  Igor Kovačević, gol iz igre sa 7m, niska dijagonala
1 – 6  Marin Ban iz peterca
2 – 6  Marin Ban, igrač više, prebačaj s desnog vanjskog na lijevo krilo
3 – 6  Domagoj Čule, igrač više, s lijevog vanjskog
4 – 6  Ivan Krizman, igrač više, s desnog krila iskoristili sporo postavljanje Srba nakon isključenja
8 – 11 Boris Popović, igrač više, prebačaj s lijevog krila na drugu stativu

Hrvatska: Nižić, Babić, Car, Čule 1, Krapić, Kovačić 1, Paškvalin, Ban 2, Bebić, Krizman 2, Banovac, Samodol 2, Bujas
Srbija: Mitrović, Šaponjić 1, Popović 2, Ivošević, Bašić 2, Vapenski 1, Kalinić 1, Čuk, Rađić 1, Kovačević 1. Filipović 2, Petković, Marinković

Kad se sve sumira, utakmica osrednje kvalitete; dali sedam golova u 3. četvrtini, a samo jedan u ostalim četvrtinama; unatoč 11 primljenih golova Nižić je dobro odradio posao; mi imali 14, a Srbi 15 izbačaja.
Posljednja izmjena Nedjelja, 05 Srpnja 2009 19:36