Početna Arhimedov zakon Šibenik NCP – Budvanska rivijera 11-7 (2:2, 1:1, 2:2, 6:2)
Šibenik NCP – Budvanska rivijera 11-7 (2:2, 1:1, 2:2, 6:2) PDF Ispis
(4 ocjena, prosjek: 5.00 od 5)
Arhimedov zakon
Autor arhimed
Subota, 07 Ožujka 2009 21:35
    Dva tjedna prije odlučujućih duela u euroligi za oba protivnika, ždrijeb je htio da susretnu treće momčadi Hrvatske i Crne Gore. Susret nije imao natjecateljski karakter, jer su pozicije u JVL gotovo sigurne. U prvoj fazi, Šibenik je neočekivano visoko poražen u Budvi bilo je 18-10. Igralo se dakle za prestiž, što je jedan od čistijih sportskih motiva.
    Susret je bio prigoda i za ogled trenerskih umijeća Tucka i Đuha. Tucak je prije nego što je zasjeo na klupu, prije tri sezone bio pomoćnik Đuhu. Ostali su u prijateljskim odnosima, često se čuju, a Tucak je, kako se priča, kad je odbivao Budvu prije par godina preporučio Đuhu. U najavi, Tucak je za lokalnu televiziju istakao kako utakmica nema velik značaj, da se spremaju za Primorac te da su mini režimu kojeg nisu prilagođavali ovoj utakmici. Bilo je problema s bolesnima i ozlijeđenima, za ovu prigodu nije mogao računati s Maškarićem, a nekolicina je bila u statusu oporavljenika.
Đuho je pak odlučio na put ne voditi srpski trio-Šefika, Ćirića i Gaka, te Trajkovića i Gor-Nagya.
    Na taj način je nažalost stekao i opravdanje za večeras. U najavi za SD je opalio nekoliko bombi, mene je nasmijao, nije promijenio stil...
    Još da se osvrnem za zadnje utakmice obe momčadi. Šibenik je zadnji susret u EL odigrao odigrao do desetak minuta pred kraj vrlo dobro, bili su u egalu. Imam dojam da bi i bolje rezultatski prošli da im je to bila zadnja šansa. Put u Pirej su iskoristili i za par treninga s Partizanom. Budvani su pak igrali u Herceg Novom dobro, bili u igri do zadnje četvrtine. Pričuvni centri Trajković i Barba su dali mislim 4 pogotka s pozicije centra, Šefik je u jednom trenutku vezao 5 ili 6 obrana. Ipak, nisu uspjeli zadržati Ivovića.
    Gledalište u Šibeniku nije bilo ispunjeno, ali je kasnije ozračje bilo prilično vruće..
    Šibenik je počeo odlično. Boris Letica je pogodio 5 sekundi prije isteka s 8 metara nakon faula plisku na prvu. Prethodno je asistirao Brlečiću za izbačaj ali taj napad nisu uspjeli završiti dok su imali igrača više.Vrlo brzo se još jednom istakao-asist Brlečiću za peterac koji sam realizira.Vrlo jeftin gol Šibenik prima nakon što Vuleta gubi loptu nakon prijema na centru, Budvani uspijevaju složiti kontru, strijelac je bio lijevak, Danilović.
    Vuleta još jednom nije koncentriran, dopušta Vukiću priliku s lijevog krila na postavljenu obranu za 2-2. Do kraja prve četvrtine Škorić ne iskorištava dodavanje na stativu s igračem više, nije dobro zahvatio loptu.
    Druga četvrtina je prilično tvrda: Šibenčani (Slavko Letica-pokušaj suhog lista s 1,5 metra, Brlečić u vratara s dva metra) promašuju izbliza, a Budvani prelaze u vodstvo 2-3 nakon izbačaja, strijelac na stativi je Barba, izbačaj je u tranziciji zaradio Uskoković.
    Ipak, pred kraj Vuleta se djelomice iskupljuje pliskom na prvu stativu (identična pozicija kao i B.Letica) sa 6-7 metara.
    Treća četvrtina počinje loše za Šibenčane: Tomić zbog prigovora isključuje do kraja Borisa Leticu nakon što nije svirao peterac-bio je povučen za ruku iznad vode u čistoj situaciji bez igrača ispred sebe. Mislim da je bio žrtva kriterija smanjenja sviranja peteraca; kasnije je i Budva kompenzatorno oštećena u jednoj čistoj situaciji, ali Šibenik je ipak ostao bez raspoloženog igrača do kraja. Međutim, upravo ova situacija je zapalila domaće, te su zaigrali puno oštrije. Ipak, Barba se odlično snalazi na centru te iz igre pogađa za 3-4. Šibenik se ne predaje, u obrani su počeli uzimati lopte koje su padale za iznuđivanje prekršaja na vanjske pozicije. Vrlo brzo je Sutić realizirao kontru u svom stilu po desnoj strani. Izbio je prilično iskosa, ali je odličnim udarcem pogodio rašlje druge stative. Obrana je postala agresivna, te Budvani dobivaju priliku s igračem više koji realizira Uskoković s desnog vanjskog. Pred sam kraj treće četvrtine Šibenik zarađuje izbačaj, Tucak ne zove TO, Samodol ostaje na netipičnoj poziciji, te pogađa za 5-5 s lijevog vanjskog.
    Posljednja četvrtina je donijela odličnu igru Šibenčana. Ambijent je postao usijan, svi su odjednom postali ubojiti, Budvani su se u čas predali..
    Najprije za 6-5 pogađa Edi Brkić sa 7 metara na prvu stativu iz prekršaja. Već u  slijedećem napadu s igračem više isti igrač povisuje na 7-5 sa svoje pozicije desnog vanjskog u napadu s izvlačenjem  3 na 3 na prvu. Budvani se još drže. Franičević zarađuje  čisti izbačaj, te pogađa sa stative. Na 8-6 predivnim pogodkom povisuje Samodol. Najprije je Sutić pucao s desne vanjske pozicije, vratar odbiva loptu visoko, koja pada na 4 metra gdje je hvata Samodol, te s igračem na leđima zabija šraubu u maniri centra. Na 9-6 podiže Slavko Letica iz kontre 5 na 4. Budvani se raspadaju te primaju dva pogodka s krila na postavljenu obranu za redom. Najprije s desna Brkić potom Samodol s lijeva za velikih 11-6. Na 11-7 Budvani smanjuju 7 sekundi prije kraja u rekontri.
    Suđenje je bilo iritantno. Na sreću, a i iz rezultata se vidi, da je kompenzacija bila stručna. Tomić je kao što je često s njegove strane u Šibeniku, zaglumio nešto svoje, podijelio je 2 žuta Tucku i Đuhu te crveni Vrbičiću. Adžić neprimjetan, uvijek pušta tvrđe.
    Sve u svemu, dobra i uspješna provjera. Šibenčani nisu odigrali cijelu utakmicu maksimalno. Ipak sad je defintivno jasno kako moraju igrati cijelu utakmicu do daske misle li proći Kotor.
Posljednja izmjena Utorak, 10 Ožujka 2009 16:45