(7 ocjena, prosjek: 4.14 od 5)
Dančarske igre
Autor Mark
Petak, 13 Kolovoza 2010 00:20

Dan kad su riješene sve nepoznanice - tko se provuko kroz repasaž, a tko će ostatak turnira pratit sa tribina.

Europa nije alternativa - Belveder = 3:4

Stara Europa se nije dala favoritima s Belvedera. Povela je golom Mara Kulaša, te nakon razdoblja dobre igre gostiju i njihova vodstva od 3:1, čak uspjela i izjednačit golovima Matea Kulaša, ali 10 sekundi prije kraja predviđenog vremena Burmas dava svoj treći gol na ovoj utakmici (9 sveukupno, a na dvije utakmice nije bio!) i vodi Belveder u polufinale na Družinu od vješala. Nije da Europa nije imala svojih šansi, ali Belveder je ubacio u brzinu koju Europa ne posjeduje te nije dopustio ishod Europi kao protiv Barutane kad smo vidjeli posljednju borbu tenkova modernog nogometa.

Kotićari - Titovi mornari = 6:3

Prošlogodišnje finale sa suprotnim ishodom. Nije tajna da je Mišova forma u padu i da ga što prije moramo prodat u Dinamo, koji neće dvojit ako sazna na drugi gol kojim je podsjetio na njegove najbolje dane, ali nema više tu energije. Oskar vuče koliko može, ali sve zajedno to izgleda sporo i kampanjski, malo se zatrče pa bi ubili oko koji minut. Dok Kotićari izgledaju ko da su najbolje utakmice pred njima, jer ždrijeb im je sačuvao energiju. I kad su gubili Kotićari nisu gubili glavu, već malo po malo trpali golove, naizmjenice Mantalica i Ivuša te još uvijek prvacima utrpali 6 komada. Zadnjih 5 minuta prvaci su izgledali tragično i da je tko u publici imao pištolj sigurno bi im skratio muke, jer srce romantične publike bilo je gotovo cijelo za prvake koji jašu u suton. Rezultat toga je 6 komada u mreži i nemogućnost ni pokušaja preokreta kao lani kad su iz mrtvila finala Oskarovim minutama za oskara postali besmrtni.

Sutra (petak) je dan kad kopita miruju, ali zato se kotićari (op.a. od Kotićara samo jedan igra tu igru!).

U subotu su polufinala:
1815: Družina od vješala - Belveder
1900: Berdova vila - Kotićari

A u nedjelju utakmica za treće (u 18 sati) i finale u 19 sati. Finale se igra do 6 golova bez vremenskog ograničenja, pa tko preživi pričat će. Iza finala je degustacija jela i pila (čitaj isključivo vina) pa se svi prisutni pozivaju da komentarima uveličaju feštu.