(7 ocjena, prosjek: 4.43 od 5)
Ekipe
Autor administrator
Ponedjeljak, 18 Kolovoza 2014 23:28

Finalni dan 31. Divlje lige u Portu donio je petu medalju za Špilju '94. Nakon dva zlata i dvije bronce, stigla je i tre?a bronca. Zanimljivo da je iza svake bronce, u narednoj sezoni stizalo zlato. Ponovilo se.

Regrupirali smo se nakon subote, stigli su Mili? i Djura, tu je bio i Elez. Protivnik Luka ?ilipi, s kojim smo kroz povijest prolazili kao bosi po trnju. Doduše, ispravili su nas, nije 0:3, nego 0:2 – o?ito smo jedan od Tur?inovim poraza prebacili na Špilju. Duel dva daleko najbolja golmana ovogodišnje divlje lige, Boškovi?a i Penovi?a.

Špilji je prijetila tre?a drvena medalja u nizu. Neki od igra?a Tur?ina ve? su krenuli s tesarskim radovima, ali Špilja se stavila i odigrala dobru utakmicu. Od po?etka je rezultat bio pozitivan, a možda klju?ni detalj dogodio se u nekoliko posljednjih sekundi druge ?etvrtine. Sudac Curi? je o?ito bio dekoncentriran te nije gledao što se doga?a, tako je propustio suditi ?isti prekršaj na vanjskoj poziciji na Ba?i?u, pa je Luka jurnula u kontru. Ipak, neto?nost u razvoju iste, omogu?ava da Elez iz rekontre u zadnjoj sekundi, potpuno sam ispred Boškovi?a, vrati po tre?i put minimalno vodstvo u prve dvije ?etvrtine; 3:2 za Špilju, umjesto potencijalnog vodstva ?ilipa pred promjenu strana. Do tada se iskazao Knego odli?nim golom na preba?aj.

U tre?oj samo jedan gol i prvo vodstvo od dva gola razlike. Pena je jednostavno briljirao na golu. ?ak ni igra?i potpuno sami na stativi ispred njega nisu uspijevali zabiti. U posljednjih 5 minuta Špilja nastavlja sa strpljivom i pametnom igrom. Pri vodstvu 5:2 nevjerojatna suda?ka pogreška. To?nije, teško je re?i pogreška, jer je Curi? iznimno iskusan, i kvalitetan sudac. Ali je kompenzatorski duh vaterpolskog su?enja toliko ukorijenjen u bitak naših sudaca, da ?ak i kad se dogodi prekršaj slika kojeg se nalazi u pravilima vaterpolske igre pod slovom I (kao izba?aj) – plivanje u kontru igra?a kojega suparnik s le?a povla?i što može biti ili ?etverac ako se dogodilo unutar 4 metra, ili izba?aj ako se dogodilo van ?etiri metra. Što je najgore izostao je i „common sense“ kako bi to Oko sokolovo Beusan rekao, naime bolje bi po suca bilo da se pravio da nije ništa pa da nije sudio niti obi?ni prekršaj.

Naravno, zbog prigovora je isklju?en b/a, a isto tako naravno je odmah idu?i kontakt Curi? sudio isklju?enje nekog od igra?a ?ilipa i Mili? sam na 2 metra postiže šesti gol Špilje.

Do kraja je uslijedilo opuštanje, pa Luka ?ilipi postiže tre?i gol za kona?nih 6:3. Zanimljivost je da je sva tri gola ?ilipljana zabio Mato Kocelj.

Pena je cijelu utakmicu, kao i uostalom, cijelu sezonu, izlu?ivao protivnike. Mili? i Elez su opet odigrali cijelu utakmicu. Davy je igrao na dva po najmanje pola svake ?etvrtine. Knego je, kao i u još nekoliko ovogodišnjih utakmica odli?no odigrao. Zabijao kad je to trebalo, u obrani zatvarao, u svojoj drugoj sezoni, kao i Pena, napravio zna?ajan iskorak. Ba?i?, jedan od vo?a ekipe iako ove godine po prvi put igra za Špilju. Tako?er spreman za vrlo veliku minutažu, po 3 ?etvrtine po utakmici. ?uki je malo igrao, bio je u febri i nakon prvog ulaska više nije mogao. Djura, ove godine manja minutaža nego ina?e, ali se kad ga nema, odmah vidimo koliko fali. Braco standardno dobar, ovaj put iznimno motiviran u utakmici za tre?e mjesto iako je ušao u legendu zabušavaju?i u istoj utakmici prije 11 godina. Jem, pliva?ki spreman, grizao do kraja, hvatao protivni?ke igra?e za vrat i u zadnjoj minuti utakmice. Kad Hrdalo igra onda medalje ne izostaju.