Početna From the face of the place Jug pobjednički krenuo u sezonu
Jug pobjednički krenuo u sezonu PDF Ispis
(10 ocjena, prosjek: 3.70 od 5)
From the face of the place
Autor Provokator
Subota, 16 Listopada 2010 23:49

Jug je, kao i lani sezonu otvorio protiv objektivno dosta lošijeg protivnika i pobjeda u nijednom trenutku nije dolazila u pitanje. Ustvari, idealan protivnik za početak sezone i uigravanje, iako se Koper uoči ove sezone dosta pojačao i realno bi se mogao boriti za ulazak u play-off tj. za 8. mjesto na kraju sezone.
    Utakmicu je Jug počeo u sastavu Vićan na golu, desno Joković i Sutić, bek Bušlje, lijevo Sukno i Marković , te novi kapetan Dobud na dva metra. Obradović je još ozljeđen (bubnjić), a Nižić je bolestan tako da su svoje mjesto u 14 našli Ivanković i Macan. Prvi pogodak na utakmici je postigao Bušlje s vanjske pozicije odmah u prvoj minuti i to je bilo to što se tiče golova s obje strane sve do zadnje minute četvrtine i lijepog gola Markovića s lijevog krila. U međuvremenu ritam i nije bio prejak što je više odgovaralo Kopru koji se uspješno branio. Golman Grzentič je skinuo zicer Dobudu, Bušlje je promašio sa stative, dok je na drugoj strani Vićan pokazao da je već na početku sezone u odličnoj formi i zaustavljao je sve pokušaje gostiju.
    Druga četvrtinu otvara Sutić golom sa desnog vanjskog s igračem više, dok za 4:0 zabija Ivan Sukno opet s igračem više samo s lijevog vanjskog. Nakon toga Koper koristi činjenicu da je gotovo cijela prva postava Juga na klupi, pa najprije jugaš u redovima Slovenaca, Računica, a zatim i Galič smanjuju na 4:2. Ipak, to je bilo to od Kopra, jer nakon toga Fatović vraća udarnu sedmorku i do kraja četvrtine Sutić, a zatim i Bušlje s vanjskih pozicija vraćaju na +4.
    Treća četvrtina je završila istim rezultatom kao i prva, a pogotke za Jug (oba s igračem više) su postigli Marković i Ivan Sukno.
    U zadnjoj četvrtini se Jug raspucao i sa 6 pogodaka dotukao Koper. Marković je realizirao dvije kontre (1 na 0 i 2 na 1), Seman je dvaput zabio iz dva metra, Sutić je nakon dva pogotka s desnog vanjskog dodao i jedan s lijevog krila, dok je zadnji pogodak na utakmici zabio Šutalo opet nakon jedne kontre i lijepog dodavanja Sutića. U međuvremenu je i Burburan iz peterca zabio treći gol za Koper.
    Kod Juga najbolji Vićan s 12 obrana od kojih je bilo 4-5 zicera, te Marković s 4 i Sutić s 3 gola. Vidi se da reprezentativci još nisu u pravoj formi, što je i logično, no kako sezona ide dalje i oni će se dizati. Kod  Kopra dosta dobar Računica koji se solidno nosio s Jugovim centrima, a stigao je i zabit lijep gol s nekih 7-8 metara.

Jug CO - Koper Rokava 14:3 (2:0, 4:2, 2:0, 6:1)
Jug: Vićan (12), Vranješ, Sutić 3, S. Sukno, Joković, Seman 2, Marković 4, Bušlje 2, I. Sukno 2, Dobud, Drobac, Macan, Ivanković, Šutalo 1.
Koper: Grzentič (8), Nastran, Verač, Računica 1, Burburan (1), R. Černeka, Barbarić, Galič 1, Vukičević, Čupić, N. Černeka, Crnica, Prelc.
Posljednja izmjena Srijeda, 03 Studenog 2010 13:36