(9 ocjena, prosjek: 3.44 od 5)
From the face of the place
Autor Provokator
Ponedjeljak, 20 Prosinca 2010 00:16
    Prva utakmica Juga nakon poraza u Zadru i zadnja utakmica u ovoj kalendarskoj godini. Na početku ugodno iznenađenje u TV prijenosu, komentatori su Saša Sušec i Mladen Rak. Tijekom kratkog uvoda i par korisnih informacija koje smo dobili, mogli smo zamijetiti da je gledalište opet više nego poluprazno i da će se neko čudo morat dogodit da bi tribine opet bile pune kao nekad.
    Utakmica počinje dosta s dosta čvrstom igrom i prvi pogodak postiže Barceloneta tek  nakon 4 minute igre iz peterca. Igrač više Španjolci nisu realizirali, ali Nižić nakon obrane nije stigao isplivati što su igrači Barcelonete iskoristili i potopili mu loptu. Fernandez pogađa za 0:1. Još par nerealiziranih napada s obje strane i konačno prvi igrač više za Juga (bez lopte na Semanu) Sutić brzo s desnog do S. Sukna na lijevom krilu i rezultat je  1:1. Do kraja četvrtine Jug uspijeva i povesti, Obradović uzima loptu  na beku u obrani, pravi kontru 6 na 5 i probija Lopeza s lijevog vanjskog.  Zadnji Jugov napad Seman opet  zarađuje isključenje, pri izvođenju ga igrači Barcelonete ometaju, te ostaju s dva igrača manje. U osam sekundi koliko je ostalo do kraja Jugaši ne uspijevaju iskoristiti igrača više, ali imaju loptu u posjedu i priliku da akciju nastave u idućoj četvrtini, naravno ukoliko doplivaju do lopte.
    Ivan Sukno pliva i dolazi do lopte, ali Vranješ krivo dodava Sandru i Jug do kraja igrača više uspijeva izboriti samo korner. Ipak u novom napadu ponovno igrač više (na Dobudu bez lopte) i Sandro nakon što su ga pustili da cima pet puta zabije za 3:1 s lijevog vanjskog. U idućem napadu Barceloneta smanjuje na 2:3, nakon lijepe šraube Vallesa iz dva metra, Bušlje mu je dao previše prostora što Valles odlično koristi. Odmah zatim Bušlje pogađa stativu, napad  za izjednačenje Barcelonete prekidaju suci koji sviraju sumnjivi kontrafaul Vrliću, a Marković bježi u kontru i uspijeva nekako provući loptu ispod Lopeza za 4:2.  Ipak Barceloneta se vraća na -1 odmah u idućem napadu, Drobac dobija isključenje na Vrliću, a Fernandez nakon lijepe akcije zabija s lijevog krila plisku dijagonalu. Nakon toga Jug ne realizira svoj napad, a i drugi Barcelonetin napad za izjednačenje suci prekidaju kontrafaulom (Ćirić) i opet kontra Juga, ovaj put 3 na 2, lopta dolazi do Sutića na desnom krilu koji zabija kroz uši Lopezu za +2. Jug pojačava tempo i već u idućem napadu, Ivan iskorištava loš blok španjolskog igrača i zabija s lijevog vanjskog u bliži kantun. Do kraja četvrtine Jug odlazi i na +4, igrači Barcelonete su ostavili Sutića samog na desnom krilu, Sandro to vidi, a Sutić opet zabija, ovaj put dijagonalu.
    U trećoj četvrtini Jug nastavlja dominirati i nakon dva promašaja Sutića (najprije na isteku napada iz faula, a potom i zicer s desnog krila nakon brzog odigranog igrača više) Joković lijepim golom s desnog vanjskog odvodi Jug na 8:3. Idući napad opet Joković u glavnoj ulozi, lijepo je s desnog krila poslužio Dobuda na prvoj stativi koji ne griješi i pogađa za velikih 9:3. Jugaši se tu ne zaustavljaju i Sandro nakon peterca na Dobudu pogađa za 10:3. Nakon toga trener Barcelonete Santi Fernandez traži time-out ne bi li zaustavio seriju Juga što mu donekle i uspijeva, jer nakon što je Šutalo zabio za 11:3 s nekih 8-9 metara Lopezu ispod ruke, njegovi igrači do kraja četvrtine zabijaju dva gola. Najprije Valles smanjuje na 10:4  nakon što se izvukao na četiri metra i primio loptu na ruku s desnog krila, a zatim Ćirić pogađa dijagonalu s desnog krila s igračem više.  Rezultat nakon tri četvrtine je 11:5.
    U zadnju četvrtinu su obje ekipe ušle svjesne da je utakmica riješena, a samim time je i tempo dosta pao što je rezultiralo opuštenijom igrom i sedam postignutih pogodaka. Redom su zabijali Vrlić s dva metra (preko Bušlje), Seman sa prve stative, Vrlić iz dva metra (preko Obradovića), Joković iz peterca (drugi na Dobudu), Minguell s igračem više, Sandro iz kontre s nekih 6-7 metara, te opet Minguell s igračem više.
     Na kraju rutinska pobjeda Juga u kojoj su prednjačili S. Sukno i Dobud uz kvalitetnu podršku ostatka ekipe, jedina zamjerka ide zbog čak četiri pogotka iz dva metra koja su primili (po dva Bušlje i Obradović). Španjolci su razočarali i da nije bilo opuštanja Jugaša doživjeli bi pravu katastrofu, ovako na kraju koliko toliko prihvatljivih 14:9.
Jug CO – Barceloneta 14 : 9 (2:1, 5:2, 4:2, 3:4)
Gradski bazen u Gružu. Gledatelja: 600. Suci: Caputi (Italija) i Sungu (Turska).
JUG CO: Nižić (8 obrana), Vranješ, Sutić 2, S. Sukno 4 (1), Joković 2 (1), Seman 1, Marković 1, Bušlje, I. Sukno 1, Dobud 1, Drobac, Obradović 1, Šutalo 1. Trener: Elvis Fatović.
BARCELONETA: Lopez (9 obrana), Vrlić 2, Martin, Čirić 1, Espanol, Minguell 2, Ivović, Delgado, Valles 2, Fernandez 2(1), Roca, De Lera, Fandos. Trener: Santiago Fernandez.
PETERCI: Jug CO 2-2, Barceloneta 1-1
Realizacija igrača više: Jug CO 4-7, Barceloneta 4-10
Posljednja izmjena Ponedjeljak, 10 Siječnja 2011 02:37