Početna From the face of the place "Šesta liga, peta liga, četvrta liga, treća liga, druga liga, prva liga, LIGA PRVAKA!"
"Šesta liga, peta liga, četvrta liga, treća liga, druga liga, prva liga, LIGA PRVAKA!" PDF Ispis
(6 ocjena, prosjek: 4.17 od 5)
From the face of the place
Autor Provokator
Utorak, 02 Lipnja 2009 20:53
Padavičari; HNK DUBROVNIK - ZMAJ (photo by Padavičari)    Prije nekoliko tjedana završeno je natjecanje u 1. Županijskoj ligi u kojoj se između ostalih natječe i Dubrovnik 1919, klub nasljednik Dubrovnika kojeg svi poznamo i koji je devedesetih godina igrao u HNL-u. Naime nakon raspada Dubrovnika i nekoliko godina praznog hoda gdje je jedini iole organizirani klub u Gradu bio GOŠK, prije par godina osnovan je  i Dubrovnik 1919 koji je kao i svaki novoosnovani klub krenuo svoj put iz 2. Županijske lige ili 6. po rangu hrvatske lige. Nakon godinu-dvije taborenja u 6. ligi prošle godine su je uvjerljivo osvojili da bi slično krenuli i ove sezone. Ipak nekoliko loših utakmica na početku proljetne polusezone dovelo ih je u situaciju da u zadnjem kolu ne ovise sami o sebi. Naime prije zadnjeg kola tri ekipe su bile izjednačene na vrhu: Maestral iz Krvavca, Dubrovnik 1919 i Zmaj Blato. Utakmice koje su odlučivale o prvaku i ekipi koja će osvojiti izravnu promociju su bile Dubrovnik 1919 - Zmaj i Croatia Gabrile - Maestral. Računica je bila otprilike ovakva:

- ako Zmaj dobije prvi je sigurno
 - ako Dubrovnik dobije, a Maestral ne Dubrovnik je prvi
 - ako Maestral dobije, a Zmaj ne on je prvi

Naravno bilo je tu još mnogo kombinacija ovisno o rezultatima zadnjeg kola, ali ovo su bile one osnovne.
    Utakmica je najavljena za 17:00, ali početak je uobičajno kasnio nekih pola sata. Gledalište pristojno popunjeno, oko 500 gledatelja od kojih cca 150 navijača Zmaja znanih i kao Red Dragonsi. Izvrsno organizirani uz potporu bubnjeva i megafona već pola sata prije najavljenog početka utakmice zdušno su navijali za svoje ljubimce. Na Padavičari; HNK DUBROVNIK - ZMAJ (photo by Padavičari)drugoj strani simpatizeri Dubrovnika predvođeni Padavičarima pokušali su se oduprijeti brojčanom nadmoćnim Zmajevima, ali i uz pomoć razglasa to je bilo jako teško. Na tribinama su viđeni i izaslanici Porporele braća Darko i Gorazd Surla, a svoju poziciju uz sami teren je zauzeo i Tonči Vlašić dubrovački sportski novinar broj 1 koji je osjetio da se u Lapadu sprema nešto veliko, pa je odlučio i on doći napisat i poslikat štogod.
    Sama utakmica je počela zanimljivo i na tribinama i na terenu. Naime s prvim sučevim zviždukom Padavičari su bakljadom priredili pravu južnoameričku atmosferu i pokazali što očekuju od svojih ljubimaca. Na terenu su ozbiljno shvaćeni i sam početak utakmice pripada Dubrovniku čiji pritisak rezultira mnoštvom kornera i prekida blizu Zmajevog 16-erca, no svi ti silni nabačaji ipak nisu urodili plodom. I taman kad je pritisak počeo slabit dogodio se možda i ključni trenutak utakmice. Napadač Dubrovnika Dubravko Zrilić popularno zvani Zemo je primio jednu loptu na 30 metara od protivničkog gola i sam krenuo prema golu kad ga je s leđa faulirao obrambeni igrač Zmaja i za suca nije bilo dvojbe - crveni karton za igrača Zmaja. I kad su svi na tribinama očekivali ponovni ovog puta još jači pritisak domaće ekipe, Zmaj se probudio i nekoliko puta iz kontri zaprijetio. No ni to kao da nije bilo dovoljno upozorenje Dubrovniku i prava kazna je uslijedila 10-ak minuta prije poluvremena. Sijevnula je jos jedna kontra koju ovog puta Blaćani realiziraju i na poluvrijeme odlaze s prednošću. Vijesti iz Gabrila su bile nešto bolje, pošto je tamo Croatia imala 1:1 protiv Maestrala.
Padavičari; HNK DUBROVNIK - ZMAJ (photo by Padavičari)    Ipak drugo poluvrijeme Dubrovnik počinje puno agresivnije i već u prvim minutama Kralj nakon gužve u 16-ercu izjednačuje rezultat (otišao sam do kladionice, pa sam taj pogodak propustio), no zato nisam drugi koji je uslijedio samo nekoliko minuta kasnije i ujedno bio najljepši potez na utakmici. Već spominjani Zemo je primio loptu na 16 metara malo iskosa, lažnjakom je izbacio cijelu obranu Zmaja i lijevom nogom pogodio suprotne rašlje gostujućeg gola. Do kraja utakmice smo vidjeli dominaciju Dubrovnika koja je donijela još jedan pogodak nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca, a realizator je bio Dadić. Negdje u isto vrijeme se stadionom pronijela vijest da je u Gabrilima Croatia provela 2:1 i tako definitivno osigurala 1. mjesto za Dubrovnik. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka nastalo je veliko slavlje u kojem je prednjačio najgrlatiji Padavičar Kezo koji je preskočio ogradu da bi čestitao svojim ljubimcima. Nažalost naši revni policajci mu to nisu mogli oprostit te su ga isto tako revno odveli do svog auta i napisali mu prijavu (bar im je to bila namjera, za rasplet se nisam detaljno raspitao), ali ni to nije spriječilo zasluženo slavlje igrača i navijača Dubrovnika koje se nastavilo dugo u noć.

Iduće sezone na red dolazi 4. liga i jos 10-ak ugodnih popodneva provedenih na stadionu u Lapadu. U kakvom sastavu i s kakvim uspjehom će se Dubrovnik natjecati u višem rangu zasad ostaje nepoznanica.

Posljednja izmjena Subota, 13 Lipnja 2009 21:56