(3 ocjena, prosjek: 5.00 od 5)
From the face of the place
Autor Provokator
Nedjelja, 04 Listopada 2009 18:26
     Na otvaranju druge sezone Jadranske lige prošlogodišnji prvak Jug dočekao je mladu momčad Medveščaka koja se ove sezone ojačala sa par iskusnijih igrača i mislim da se sa pravom ove sezone očekuje značajan napredak u rezultatima u odnosu na zadnjih par sezona. Uvod u utakmicu bilo je dodjeljivanje nagrada osvajačima medalja na ovoljetnim prvenstvima.
Pošto Jug i Medveščak imaju ponajviše igrača u reprezentativnim selekcijama, to je sve skupa dosta potrajalo, predsjednik Juga Hrnić i sportski direktor Sukno dosta su se našetali. Što se tiče zanimljivosti u sastavima sigurno je najvažnija vijest da se u sastavu Juga, po prvi put nakon  sedam mjeseci pojavio Maro Joković, a osim njega nakon sezone u Šibeniku svoje mjesto u prvih 14  zauzeo je Josip Šutalo. Svoju priliku odlaskom Azeveda i izostajanjem Markovića dobio je i Marko Ivanković. Kod Medveščaka su se pojavili povratnici Dragčević i Jakovac koji će svojim iskustvom definitivno pomoći ovoj mladoj ekipi.
     Sama utakmica je počela dominacijom Juga i prvu četvrtinu su vrlo lagano riješili rezultatom 4:0 u svoju korist i nisu dopustili protivnicima da ozbiljnije priprijete golu Vićana. Treba zabilježiti da je prvi pogodak za Jug u novoj sezoni  postigao Dobud, a odmah zatim se u strijelce upisao i povratnik Joković. Medveščaku je za prvi pogodak i smanjenje na 5:1 trebalo 11 minuta i 47 sekundi kad je iz dva metra zabio Burić preko Vranješa koji je zaboravio napraviti isključenje. Ubrzo zatim Selem brani peterac Boškoviću, a u zadnjoj minuti druge četvrtine Čule i Ćuk dovode Medveščak na 5:3.
     Treću četvrtinu pogotkom otvara Ćuk i dovodi Medveščak na 5:4. Ipak tada Jug ubacuje u veću brzinu te do kraj  četvrtine se odvaja na četiri razlike. Slično se nastavlja i u zadnjoj četvrtini koju dobija sa 6:1. Nakon što je došao na 5:4, Medveščak opet nije zabio skoro 11 minuta. Tek je Zeljak uspio prekinut tu rupu pogotkom iz peterca, tako da je ovaj rezultat objektivni prikaz stanja u bazenu. Treba istaknuti da je u zadnjoj četvrtini Selem obranio peterac i Suknu.
     Najbolji kod Juga su bili Dobud, Bušlje i Joković, dok su kod Medveščaka najbolji bili Ćuk i golman Selem koji bi se mogao razviti u odličnog golmana, iako za moj ukus malo previše čita šuteve, pa zna primiti golove s distance koje ne bi da mirno čeka šut. Vidi se da Jug još  nije ni blizu optimalne forme. Jedino je gore  navedena trojka  odigrala na svojoj razini. Vićan, Drobac, I. Sukno i Vranješ su odigrali korektno, Seman je zabio jedan lijepi gol iz dva metra, ali poslije je bio dosta neraspoložen. Bošković, Obradović i S. Sukno nevidljivi, a Šutalo je dobio dva brza  izbačaja u prvoj četvrtini i potrošio je tri igrača više za jedan gol. Ivanković je malu minutažu okrunio golom iz kontre na samom kraju utakmice. Momak je odličan napadač, ali bit će zanimljivo vidjeti kako će u budućnosti uspjeti parirati fizički dosta jačim seniorskim igračima. Sad slijedi desetak dana pauze za Jug zbog europskih natjecanja koje će vjerojatno iskoristit za brušenje forme tako da već iduće kolo treba očekivati dosta razigraniji Jug.