(21 ocjena, prosjek: 3.57 od 5)
From the face of the place
Autor Provokator
Petak, 05 Veljače 2010 01:50

Pred polupunim tribinama u Gružu Jug je tražio nova tri boda protiv najlošije ekipe u skupini kojima bi došao na korak do prolaza u 1/4finale. S obzirom na razliku u kvaliteti sve osim uvjerljive pobjede Juga bila bi velika senzacija.
     Utakmica je počela s igračem više za Jug kojeg je izborio Dobud, a krivim dodavanjem prokockao Bošković. Prvi napad Grka Vićan brani, a onda dobru akciju Dobuda Bošković završava promašajem. Ipak idući napad Juga Dobud je izborio peterac, a Bošković postiže prvi gol na utakmici. Već idući napad peterac i za Grke iz kojeg Miralis postavlja 1:1. Dosta sumnjiv peterac, ako se mene pita pošto mi se činilo da je centar imao loptu na ruci kad su ga obrambeni igrači poklopili. Ipak to nije pokolebalo Jugaše koji brzo preuzimaju kontrolu utakmice i najprije S. Sukno izvana, a zatim i Marković lijepom dijagonalom s lijevog krila povećavaju vodstvo na 3:1. Do kraja četvrtine opet se istaknuo S. Sukno najprije obrambenom reakcijom s igračem manje (ukrao loptu), a zatim i golom iz kontre kojim je zaključena prva četvrtina. Druga četvrtina ponovno počinje pogotkom Sukna, ali ovaj put Ivana koji se istaknuo i odmah zatim promašivši kontru. Nakon toga konačno i nešto od Grka koji su od 1:1 bili potpuno nemoćni pred Jugovom obranom. Thomakos je prošao između dva Jugova igrača i iz plivanja dobro pucao, ali Vićan je i taj pokušaj obranio. Idući gol Juga plod je odlične akcije Boškovića i Dobuda čiji pokušaj iz okreta zaustavlja prečka, ali na odbijenu loptu najbrže dolazi Marković i ubacuje je u gol. Jug je kao što se može vidjeti u prvom poluvremenu dominirao, u obrani nisu dopustili Grcima da ozbiljno prijete, a u napadu su dosta lako poentirali iz svih situacija. Konačan rezultat poluvremena postavio je svojim drugim pogotkom Bošković nakon što je igrača više izborio Seman. Iduća četvrtina je počela petercem za Grke kojeg je skrivio Šutalo na Papadogkonasu, a drugi put uspješno realizirao Miralis. Ubrzo I. Sukno postiže svoj drugi pogodak nakon što ga je u kontri uposlio Bošković. Sredinom četvrtine napokon i prvi gol iz igra za Panionios kojeg postiže Mourikis nakon lijepe akcije Mazisa, ipak na svaki gol Grka Jugaši brzo odgovaraju tako i na ovaj, strijelac je Joković koji je opet iz kontre pogodio dijagonalu stativu gol sa svojeg desnog krila.  Poslije toga Beristianos lijepo pogađa izvana (lopta se od spojnice stative i prečke odbila u gol). Do kraja četvrtine Bošković s igračem više (I. Sukno na lijevom krilu nadmudrio Thomakosa) Bošković postiže svoj treći pogodak, a do kraja je stigao promašiti i kontru kada je atraktivnom šraubom pokušao nadmudriti  Flegkasa. Zadnja četvrtina je bila samo odrađivanje posla od strane Juga, a i igrači Panionisa su jedva čekali kraj utakmice.  Strijelci za Grke su bili Mourikis i Papadogkonas, dok su za Jug zabili S. Sukno (treći put), Obradović, Joković (drugi put) i najbolji strijelac utakmice Bošković (četvrti put) koji je 8 sekundi prije kraja bombom s lijevog krila probio rezervnog vratara Panionisa Galanidasa.
     Na kraju jedna rutinska pobjeda Juga u kojoj su više manje svi igrači odigrali dobro, pa nema smisla previše isticati pojedince. Najviše raduje povećanje minutaže Markoviću koji se polako vraća u formu što će biti iznimno značajno za Jug u nastavku natjecanja. Da ne bude sve savršeno jedina kritika ide Šutalu koji se nije proslavio s par grešaka da bi na kraju izletio s tri osobne u ovoj relativnoj mirnoj utakmici, no za njega ima vremena.  Mislim da Jug s ovakvom igrom ima velike šanse dobit i u Kotoru i tako se približit broju jedan u grupi što će kako sad stvari izgledaju biti dosta važno u četvrt-finalu.