Početna Glavni turnir Turčin krenuo pobjedom u Glavni turnir
Turčin krenuo pobjedom u Glavni turnir PDF Ispis
Autor Administrator
Utorak, 01 Kolovoza 2017 13:24

Premijera "neugodnjača", novog dizajna

za gostujuće utakmice

Već treća pobjeda u nizu ove sezona Turčinu je donijela prvu povijesnu pobjedu u prvom kolu Glavnog turnira, pale se Češke banje sa 6:5. Nije bilo toliko dramatično kao što rezultat sugerira. Inače da bi Turčin osvojio Divlju ligu treba mu 8 pojeda u nizu, za razliku od 6 Hrvatske u Budimpešti.

Turčin je krenuo nešto opreznije u utakmicu, ipak se radilo o drugom nositelju grupe, favoritu. A nekoliko bitnih igrača je izostalo kao što će i do kraja sezone izostati.

Prva četvrtina 0:0 uz kvalitetnu obranu, te ponešto nepreciznosti u napadu. A onda je slijedila toliko puta opisana druga četvrtina. Protivnici opet nisu znali što ih je snašlo iako su nebrojeno puta ponovili, samo treba preživjeti drugu i na konju smo. Ali uz još jednu „clean sheet“ četvrtinu napad je proradio s i 3 gola Turčin je krenuo prema pobjedi. Kao i Hrvatska dan ranije i Turčin je poveo i 4:0 i onda se po uzoru na reprezentaciju malo opustio. I umor je došao na naplatu, klupa ili nije imala širine ili je ovogodišnji prvi trener (dosada samo izbornik, sad je objedinio funkcije) el presidente slabo koristio resurse.

Njegov spisak igrača još koji sat ranije je bio značajno brojniji od okupljenoga na Hawaiima. Po prvi put je Divlja liga došla u Orašac. Inače, baš Divlja liga ukazuje na veliki problem života u Dubrovniku. Uskoro nitko neće živjeti unutar granica Dubac – Sustjepan, pa je i logično da su tereni ovogodišnje Divlje lige redom: Mlini, Orašac, Popovići, Cavtat, Luka Čilipi, i Danče (još se nekako držimo na životu). Znači, bliži nam se i dan kada će se davna želja našeg ovogodišnjeg velikog pojačanja Veeeeelikog Erazma obistinit, Divlja liga u Dolima!

Ipak, da se vratimo na utakmicu, nismo dozvolili niti jedno izjednačenje Česima. Ušli smo sa 5:2 u posljednju četvrtinu, onu koju bi igrači Turčina i inače najradije ukinuli. S dva gola Českih banja nakon propuštene dvije prilike s igračem više Turčina, rezultat je 5:4. Ipak, nakon što je Zambata obranio kontru 2 na 1, Turčin zabija i šesti gol, a tek 24 sekunde prije kraja protivnici smanjuju na 6:5. Erazmo je dobio loptu i čuvao je kao da mu život o tome ovisi i sačuvao pobjedu za prva 3 bode ove sezone.

Dakle, kao što ste pročitali Veeeeliki Erazmo je opet dio Turčina. El presidente je dobio zadatak da pronađe sidruna i to je i učinio. Erazmo je dominirao na 2 metra, letimice izbacivao protivničke bekove. Taktički je čuvao snagu i dolazio u napad tek koju sekundu prije isteka, jer mu je i to bilo dovoljno za uzet poziciji i zaradit igrača više. Šteta što je realizacija tih akcija malo štekala.

Debitirao je i Franko Bašica. Proklamirano pomlađivanje Turčina je više nego uspješno započeto. I Bruno će uskoro zaigrati. A kad ga kroz koju godinu stesamo, on će bit kao Dobud; prvi i jedini produkt domaće škole na poziciji sidruna.

Bašo junior je odigrao veći dio utakmice, plivački je izrazito moćan. Kad pored zvjezdanih Turčinovih šutera dobije priliku i tu će se iskazati.

Igrač utakmice, Turčinov Garcia, Mark. Zašto Garcia? Jer kad nije išlo, kad je napad stao, kad je Zambata spašavao, u ključnom trenutku zabija fenomenalnu parabolu, s lijevog vanjskog u suprotne rašlje za 6:4. Osim toga, imao je Xavijevsku asistenciju na stativu s igračem više te je i plivački bio izrazito moćan. Posebice se iskazao kada je spriječio jednu kontru u čini mi se trećoj četvrtini.

Zambatu ne treba posebno isticat. Stručnjaci kažu da je on minimalno 65% ukupne vrijednosti momčadi. U ovoj utakmici je to i potvrdio, možda i s kojim postotnim poenom više. Na zonu nije primio niti jedan gol, branio je čiste kontre, igrače manje.

Bena je pospremio dva odbijanca, odlično je reagirao na stativi, pratio akcije. Ulazio je i na dva metra kad se Erazmo odmarao. Bani je također zabio dva, posebice lijepo kao sidrun za 4:0, Braco je dodao jednog s krila s igračem više i sa onom spomenutom Markovom parabolom došli smo do 6 što je bilo dovoljno za ovu povijesnu pobjedu.

Slijedi derbi s Penaturom koji je pobijedio Komardu 7:6. Postavljaju se pitanja je li Penatur nešto lošiji ili je Komarda „dark horse“ grupe C ili možda čak i više u ovogodišnjoj Divljoj ligi.