Početna Gostujuće kolumne Nesretnih 13 – UCLA prvak
Nesretnih 13 – UCLA prvak PDF Ispis
(2 ocjena, prosjek: 5.00 od 5)
Autor Tonko
Utorak, 05 Prosinca 2017 00:05

Po 13-ti put zaredom, USC je igrao u finalu NCAA turnira, ovoga puta na svom bazenu i pred svojim navijačima, ali zvijezde im nisu bile naklonjene. Momčad UCLA je bila bolja u završnici i nakon konačnog rezultata 5:7, pred oko 2000 navijača podigli su pobjednički pehar namijenjen prvaku za 2017. godinu.

USC, koji je u finalu bio zakinut neigranjem Australskog reprezentativnog centra Lachlana Edwardsa kažnjenog  zbog brutality-ja u polufinalu protiv CAL-a, krenuo je snažno od početka te je golom Mattea Morellija sa igračem više poveo rezultatom 1:0. Na drugoj strani, vrlo rana druga osobna pogreška Matta Maiera za peterac u korist UCLA, olimpijac na golu USC-a McQuin Baron brani kazneni udarac kolegi iz reprezentacije Maxu Irvingu. U slijedećem napadu Marin Dašić uzima stvari u svoje ruke i strašnim udarcem dovodi USC u vodstvo od 2:0 i baca tribine u trans. Pri samom kraju prve četvrtine, Osborne šraubom smanjuje rezultat na 2:1. Početkom druge četvrtine, Zack D’Sa lucidnim udarcem povećava vodstvo na 3:1, da bi udarcem is faula s pet metara, Alex Roelse smanjio na 3:2.

Treća četvrtina je počela fantastičnom igrom USC-a u obrani, međutim polovicom četvrtine koncentracija pada, UCLA dolazi do izjednačenja, 3:3. James Walters pogadja za 4:3 što je bilo i zadnje vodstvo USC-a na utakmici. Max Irving pogađa za 4:4, a Roelse svojim drugim pogotkom dovodi UCLA u vodstvo i rezultat je 4:5. Igra s igračem više nije bila za pohvalu momcadi USC-a, previše propuštenih prilika će ih na kraju koštati utakmice. Međutim, nakon dugog niza promašaja s igračem vise, Blake Edwards vraća nadu domaćinima. Nicolas Saveljić je zaradio svoje treće isključenje, Jovan Vavić zove time-out, a nakon lijepo izrađene akcije, Edwards s lijevog krila pogađa dijagonalu i vraća rezultat u egal, 5:5. USC ponovno igra snažno u obrani, međutim takva igra ih je dovela do još jednog isključenja koje Matt Farmer kažnjava s igračem više i UCLA vodi rezultatom 5:6. Manje od minute do kraja utakmice, USC opet uspijeva izboriti isključenje u napadu, ali Marko Vavic brzopletim udarcem ne koristi priliku za izjednacenje. 32 sekunde do kraja utakmice, USC presingom pokusava ukrasti loptu, golman napusta gol i pokriva jednog od igraca UCLA, a golman UCLA Alex Wolf 3 sekunde prije kraja to kaznjava i postavlja konačan rezultat utakmice 5:7. UCLA je prvak i po 11-ti put odnosi pehar najbolje momcadi NCAA u svoje vitrine.

Doviđenja do novih uzbuđenja dogodine na Stanfordu!