Početna Gostujuće kolumne [LIGA PRVAKA] Brescia - Dynamo 9:9
[LIGA PRVAKA] Brescia - Dynamo 9:9 PDF Ispis

Brescia – Dynamo Moscow        9:9 (3:3, 2:2, 2:3, 2:1)

Suci: Stavridis (Grčka) i Margeta (Slovenija)

Igrač više: Brescia (5/14) – Dynamo (3/9)

Peterci: - Brescia (0/0) – Dynamo (0/0)

Derbi kola u A skupini Lige prvaka igrali su kandidati za F8, domaća Brescia i ruski prvak Dynamo. Dynamo je u prošlom kolu kiksao doma protiv OSCa i izvukao neriješeno. U prethodnim kolima su dokazali da dobro igraju i u gostima. Za domaćina je u početnoj postavi na poziciji sidruna počeo Muslim. Bit će zanimljivo vidjeti kako će domaćin riješiti desnu stranu ruskog napada i izvrstan sidrunski dvojac: Lisunov-Pijetlović. Za goste najveći zadatak će biti izdržati stalnu kontakt igru domaćina i domaćinsko suđenje koje se uvijek očekuje kad se igra protiv ekipa iz Italije.

Sve lopte u plivanju su osvojili gosti što se i očekivalo kad imaju Kholoda (jednu je osvojio Shelepev). Odmah prvi napad donio je zarađenog igrača više na dva metra kojeg je s vanjske pozicije realizirao Ivankov.  Muslim je također u prvom napadu izborio isključenje na dva metra, ali realizacija domaćina nije bila dobra, dodavanje na stativu je presječeno. Vrlo brzo gosti idu na 0:2, realizirao je Kholod jednu dobru situaciju s vanjske pozicije. Veliku priliku za 0:3 propustio je Lisunov kad je pravovremeno dobio loptu na dva metra. Sredinom prve četvrtine Nora je smanjio na 1:2, gosti su duplirali sidruna što je Nori ostavilo dovoljno prostora i zabio je s desnog vanjskog. Sljedeći napad gosti su ponovo imali igrača više, opet na dva metra. No, istakao se golman domaćina obranom šuta sa stative. U nastavku tog napada krasno je za 1:3 zabio Nagaev s lijevog vanjskog. Slijedilo je brzo isključenje na dva metra i realizacija C. Presciuttija za 2:3. Obrana je zaboravila podići ruke u blok. Na 3:3 izjednačio je Manzi nakon još jednog igrača više s desnog vanjskog. Bilo je to još jedno isključenje na dva metra.

Prvu priliku s igračem više u drugoj četvrtini imali su gosti nakon novog isključenja na dva metra, ali su pogodili prečku. U kontri je C. Presciutti pametno ušao u klinč sa Lazarevom i naravno izborio isključenje koje ga je ostavilo na čistom ziceru što je donijelo prvo vodstvo domaćina, 4:3. Novo isključenje i igrača više je zarađeno na dva metra i gosti su preko Rađena s vanjske pozicije izjednačili na 4:4. Lisunov je ubrzo zabio za 4:5, izvrsno se snašao ispred gola nakon jedne obrane Del Luonga. Zadnji napad u četvrtini imali su domaćini gdje je Stavridis iskoristio priliku doći u prvi plan kad je isključio tri sekunde zaredom tri gostujuća igrača. Imponira teatralnost tog suca kod tih odluka. Rizzo je lako zabio za 5:5.

Treća četvrtina je počela brzim isključenjem gostiju i nakon sjajne akcije na stativu zabio je N. Presciutti za 6:5. Idućeg igrača više promašio je Dynamo sa stative, izvrsna obrana Del Lunga. No, idući pokušaj kod novog igrača više nije uspio zaustavit, zabio je Latypov za 6:6. Najljepši gol na utakmici zabio je C.Presciutti kad se nakon jednog prebačaja s vanjske pozicije odlučio na lob kojeg golman gostiju nije očekivao. Brescia je propustila priliku s igračem više nakon toga da ode na dva razlike, blokiran je šut s lijevog krila. Do kraja treće četvrtine gosti su zabili još dvaput: prvo je Latypov zabio lijep gol s vanjske pozicije za 7:7, a nakon toga je i Subotić iskoristio slabiju intervenciju Del Lunga za 7:8. Lopta mu je prošla ispod ruke. Inače oba golmana su bila jako dobra.

Domaćin je jako krenuo u zadnju četvrtinu i zabio iz prva dva napada: Pasković za 8:8 s desnog vanjskog pored dva bloka. Za 9:8 iz kontre zabio je Nora. Izgledalo je da su gosti pali, ali do kraja utakmice domaćin više nije zabio. Nakon što su obje strane promašile po jednog igrača više, gosti su iskoristili idućeg igrača više. Zabio je Kholod na asistenciju Nagaeva. Do kraja utakmice nismo vidjeli promjenu rezultata, iako su domaćini imali tri igrača više, a gosti jednog. Svi kontrafauli su suđeni gostima. Također, zadnji napad na utakmici imali su gosti 15tak sekundi prije kraja, ali je Margeta brzo sudio kontrafaul kod prvog kontakta.

Teška i neizvjesna utakmica, jako napeta i konačni rezultat po volji Juga! Kod domaćina je osim golmana najbolji bio C. Presciutti, a kod gostiju Lisunov. Domaćini su dobro neutralizirali jaku desnu stranu gostiju, a sudački kriterij je umanjio gostujuću prednost na poziciji sidruna.

Posljednja izmjena Četvrtak, 01 Ožujka 2018 17:41