Početna Gostujuće kolumne [LIGA PRVAKA] Hannover - Olympiakos 7:12
[LIGA PRVAKA] Hannover - Olympiakos 7:12 PDF Ispis

Waspo Hannover – Olympiakos 7:12 (1:3, 2:1, 2:4, 2:4)

Suci: Severo (Italija), Marosvari (Mađarska)

Igrač više: Waspo Hannover (3/8) – Olympiakos (2/8)

Peterci: -

Hannover praktički nema šansi za F8 dok je Olympiakos vodeća ekipa u skupini A. Može se već i prognozirati da će ostati na prvom mjestu što mu donosi povoljan ždrijeb na završnici. Ako rasplet druge skupine bude: 1. Pro Recco, 2. Eger, 3. Szolnoki, 4. Spandau, protivnik u četvrtfinalu mu donosi najlakšeg protivnika na završnici, njemački Spandau, a i u polufinalu bi išli na Egera ili trećeplasiranog iz skupine A. To daje puno lakši ždrijeb nego da su mu potencijalni protivnici Pro Recco ili Szolnoki. Olympiakos je po prikazanome dosad i zasluženo na prvom mjestu. Za ostala tri mjesta bore se četiri ekipe: Barceloneta, Dynamo Moscow, Brescia i Jug. Osim borbe da se izbori F8, postaje dosta bitno i tko će biti treći u skupini jer će po pretpostavkama poviše to najvjerojatnije donijeti lakši put do finala, ali to su samo pretpostavke i ima još pet kola do kraja grupnog natjecanja.

Utakmica je krenula s prvom prilikom s igračem više za domaćine, ali se propustila šansa za vodstvo. Gosti su svoju prvu priliku s igračem više iskoristili preko Gounasa s krila koji je iskoristio loš blok obrambenog igrača. Već u idućem napadu isti igrač je iz kontre zabio za 0:2. Novi igrač više za Hannover također nije realiziran, šut s lijevog krila je prošao pored gola. Pred kraj prve četvrtine Radović je uspio iznenaditi Pavića s desnog vanjskog za 1:2. U svom zadnjem napadu gosti su došli do 1:3. Baš kad se pomislilo da su dobro branili Mourikisa na sidrunu, gostujući sidrun je krasnom šraubom iskoristio priliku koju su mu domaćini pružili jer se nisu vratili u pomoć beku.

Svaki napad Olympiakosa je bio poprilično opasan, dok su domaćini imali velikih problema u organizaciji napada i dosta napada u prvom dijelu utakmice ne bi ni zaprijetili ozbiljno. Ipak, uspjeli su doći do 2:3 gdje je Real uhvatio Pavića na spavanju s desnog vanjskog. Idućeg igrača više propustili su gosti, Genidounias i Fountoulis su promašili čiste prilike. Nakon niza neiskorištenih prilika na 2:4 povisio je Mylonakis, bila je to već druga realizirana kontra. Ovog puta je Mylonakis ostao sam jer su dva igrača domaćih pokrila istog igrača i dozvolili dvici gostiju čistu priliku. Novu priliku s igračem više za domaće iskoristio je Jokić sa stative, bio je to nesporazum u obrani između Bušlje i Mylonakisa koji su dozvolili Jokiću da ostane sam na stativi. Do poluvremena gosti su propustili još dvije prilike s igračem više, obje akcije su išle na stativu, jednu je obranio golman, a druga je propala netočnim dodavanjem. Prvo poluvrijeme je izgledalo da je 3:4 izrazito povoljan rezultat za domaćine po prikazanome i nije djelovalo da će dugo izdržat.

Odmah u prvom napadu treće četvrtine, Delakas je na kraju napada zabio iz daljine za 3:5. Brguljan je na pojedinačnu kvalitetu iznenadio gostujuću obranu kad je proplivao s krila na krilo i pravovremeno dobio loptu za 4:5. Na 4:6 ubrzo je povećao Genidounias udarcem izvana. Nakon toga je slijedila nova kontra za 4:7, ovaj put je zabio Fountoulis. Nejasno je kako je domaći igrač lako izgubio loptu na centru i dozvolio laku kontru. Tu se već nazirao kraj za domaćine. Genidounias je imao čisti zicer za 4:8, ali mu je lopta ispala u ključnom trenutku. Gosti ne djeluju da su koncentrirani, ali ih to nije sprječilo da budu uvjerljivi. Domaćini su na 5:7 smanjili preko Estranyja s krila. Prethodno je bilo isključenje Gounasa. Olympiakos nije iskoristio dva iduća igrača više, oba zarađena na dva metra. Kod prvog se istaknuo golman domaćih, a kod drugog se Genidounias nije odlučio na šut iz dobre situacije pa je na kraju Gounas probao iz puno teže pozicije i promašio. Do kraja četvrtine je ipak bilo 5:8, zabio je Fountoulis iz faula, golmanu ispod ruke.

Zadnja četvrtina je bila samo odrađivanje posla gdje je Olympiakos otišao na 7:12, još su dva gola pala iz kontri.

Olympiakos je djelovao poprilično uvjerljivo iako se stječe dojam da nisu igrali punom snagom. Nisu morali ni koristiti usluge Obradovića. Gounas je dobro počeo, a kad se utakmica lomila Fountoulis je odigrao ključne poteze. Izvrstan je na beku bio Andro Bušlje, što je potpuno otežalo domaćinima da budu opasniji.

Posljednja izmjena Petak, 02 Ožujka 2018 22:08