Početna Gostujuće kolumne [LIGA PRVAKA] Olympiacos za potvrdu prvog mjesta
[LIGA PRVAKA] Olympiacos za potvrdu prvog mjesta PDF Ispis

Olympiakos- Barceloneta  14:10 (4:2, 2:3, 5:3, 3:2)

Suci: Periš (Hrvatska), Marosvari (Mađarska)

Igrač više: Olympiakos (3/6) – Barceloneta (3/6)

Peterci: Barceloneta (2/2)

Olympiakos: Pavić, Mylonakis 1, Delakas, Genidounias 3, Fountoulis 1, Nikolaidis 2, Dervisis 1, Bušlje, Mourikis 1, Gounas 1, Agryropoulos 2, Obradović 2, Galanopoulos.

Barceloneta: Lopez Pinedo, Famera 2, Granados Ortega 1, Munarriz 3(2), Vrlić, Larumbe, Garcia, Fernandez 1, Tahull 2, Perrone 1, Mallarach, Bustos, Linares Torras.

Derbi skupine A, vodeća protiv drugoplasirane ekipe, odigran je u Pireju. Slično kao i u prošlom kolu, ovo je bio sami derbi na papiru jer je Barceloneta ciljala treću poziciju u skupini i došla je svakako izgubiti ovu utakmicu. Domaćin je očekivano težio pobjedi jer je svakako prvi u skupini i ima najbolju poziciju za F8. S ovim izborom Barcelonete, moguće polufinale F8 u Genovi je baš Olympiakos – Barceloneta. Prije toga moraju pobijediti Spandau i Eger. Utakmica je zbog tog značaja bila na niskom intenzitetu tako je bio manji broj isključenja, a i bekovi su bili dosta mekši pa je bilo neuobičajeno velik broj realizacija sa pozicije sidruna, također i dosta spavanja u obrani. Tako su dvije ekipe koje igraju dobru obranu utakmicu završile sa čak 24 gola. Olympiakos je na poluvremenu vodio samo 6:5, ali dojam je bio da su puno bolje igrali. Sam omjer udaraca na gol je bio dotad za domaćine: 6/18, a za goste 5/9. U drugom poluvremenu nije bilo tolike razlike, ali je svejedno domaćin lako dobio utakmicu. Olympiakos kreće s jako povoljne pozicije u Genovi, protivnik mu je Spandau i za njih je minimalno očekivanje finale. Barceloneta je izgubila zadnje dvije utakmice u skupine, samo ne bi se tu trebalo pričati o krizi, jer su ciljali treće mjesto i gotovo pa namjerno izgubili obje utakmice. Bit će to jako neugodno ekipa u Genovi koja bi mogla pomrsiti račune svima i doći do kraja.

Olympiakos je poveo 1:0 preko Gounasa, koji gotovo uvijek odlično krene u utakmicu. Ubrzo je Obradović skrivio peterac, kojeg je uspješno realizirao Munarriz. Nakon toga vidjeli smo tri gola u nizu domaćina. Prvo se Mourikis oslobodio na poziciji sidruna i zabio iz blizine, zatim Genidounias u situaciji sa dva igrača više. Zabio je odmah iz faula kod tog drugog isključenja. Treći u nizu zabio je Dervisis kad mu je ostavljeno previše prostora na lijevoj strani. Zadnji napad u prvoj četvrtini realizirao je Perrone izvana za 4:2.

Početak druge četvrtine pripao je beku Barcelonete Fameri, nanizao je nekoliko odličnih reakcija na beku i još zabio za 4:3 nakon što je u obrani zaspao Genidounias. Ipak, uslijedilo je isključenje baš Famere na dva metra i brza realizacija Fountoulisa pliskom s lijevog vanjskog. Na 5:4 smanjio je Tahull nakon što je izguran s pozicije dva metra sve do pet metara gdje je izborio faul i zatim i zabio iz faula. Lopta je promijenila smjer od bloka i prevarila Pavića. Olympiakos je propustio sljedeću priliku s igračem više, kad je golman gostiju obranio šut Mylonakisa. U zadnjoj minuti druge četvrtine je po prvi put Barceloneta imala igrača više i složili su izvrsnu akciju za Fameru na drugoj stativi za 5:5. Zadnji napad u četvrtini je ovaj put realizirao domaćin. Obradović je brzo izborio faul na pet metara, a u tim situacijama je Paulo jedan od najboljih igrača uopće. Izgledalo je da golman nema nikakve šanse. Poluvrijeme je završilo 6:5 za domaćine.

Treću četvrtinu je otvorio Nikolaidis sa pozicije sidruna za 7:5. Barceloneta je realizirala i svog drugog igrača više (isključenje bez lopte), za 7:6 zabio je Granados Ortega iz drugog pokušaja izvana. Domaćin je također realizirao svog igrača više kojeg su dobili također bez lopte na dva metra. Zabio je opet Nikolaidis sa stative, zaspao je Vrlić. Barceloneta je nakon toga imala dvije kontre preko Fernandeza, realizirana je druga za 8:7. Genidounias je povisio na 9:7 udarcem izvana, previše mu je prostora i vremena ostavljeno. Na 10:7 domaćin je poveo iz kontre, iako je bio jednaki broj igrača, Munarriz je išao na igrača koji je već bio pokriven i ostao je sam Agryroupoulos na krilu i to je lako realizirao. Tahull je zabio pored Bušlje s pozicije dva metra za 10:8, a također sa dva metra zabio je i Obradović za 11:8 nakon neopreznosti Famere. Do kraja treće četvrtine Barceloneta je propustila dva igrača više u nizu, jedno isključenje bez lopte, a drugo na dva metra.

U zadnjoj četvrtini Munarriz je zabio još jedan peterac nakon prekršaja Nikolaidisa. Mylonakis je lijepo zabio s desnog krila kod igrača više koji je zarađen na dva metra bez lopte. Agryropoulos je zabio pliskom iz daljine za svoj drugi gol s čime je doveo domaćine do 13:9. Munarriz je zatim izborio isključenje na pet metara i zabio odmah iz faula. Konačnih 14:10 postavio je Genidounias iz kontre.

Suci su bili na visini zadatka, bez neke greške kroz cijelu utakmicu. Imali su jednak kriterij. Poprilično im je pomogao i dosta ležeran pristup obje ekipe gdje nije bilo nekog većeg intenziteta.

Posljednja izmjena Četvrtak, 10 Svibnja 2018 13:46