Početna Gostujuće kolumne Eger ostavio Dynamo na nuli

Eger – Dynamo Moscow               12:10 (4:4, 3:3, 3:2, 2:1)

Suci: Stavridis (Grčka) i Vlašić (Hrvatska)

Igrač više: Eger (6/13) – Dynamo (6/13)

Peterci: - Eger (2/2) – Dynamo (0/0)

U drugom kolu skupine A lige prvaka sastali su se Eger i Dynamo. Bilo je to drugo gostovanje zaredom za Dynamo u  Mađarskoj. U prvom kolu obje ekipe su ostvarile visoke poraze na gostovanjima, Eger protiv Barcelonete, a Dynamo protiv Ferencvarosa.

Sama utakmica je bila jako uzbudljiva i izjednačena, tek je u zadnjoj četvrtini prvi put bilo dva razlike. Istaknuli su se sidruni i igra na dva metra je bila jaka snaga u obje ekipe u ovoj utakmici. Utakmicu su presudile bolje trenerske odluke domaćina koji su tokom utakmice bolje prilagodio i donio odluke koje su presudile utakmicu. Za obje ekipe možemo već nakon drugog kola reći da će teško vidjeti završnicu.

Što se tiče plivanja za loptu, domaćin je uspio uzeti čak dvije lopte protiv Kholoda. Obje u prvom poluvremenu, dok je u drugom Kholod obje lopte uzeo dosta uvjerljivo. Očito domaćini imaju izvježbanog radnika na bazenu koji kad povuče konop loptu usmjeri na stranu domaćina koja otpliva dobar metar na stranu. U drugom poluvremenu je lopta ostajala na centru pa je gostujući sprinter bio uvjerljivo brži.

Domaćin je poveo odmah u prvom napadu. Potpuno sam je na lijevoj strani ostao Rašović koji je lako zabio. Gostujuća desna strana je već u desetoj sekundi napada krenula u kontru, nije se uspjelo razumjeti što je bilo razlog tome, možda su krivo protumačili neki sudački zvižduk. Dynamo je na 1:1 izjednačio u idućem napadu nakon isključenja na dva metra. Igrača više realizirao je Rađen s lijevog krila, golman je obranio šut, ali je lopta je cijelim obujmom ipak prešla crtu. Sljedeći napad je domaćin imao dva igrača više i za 2:1 je zabio Hosznyanszky s desnog vanjskog. I četvrti napad na utakmici je realiziran. Kholod je zabio nakon što je pet metara prvo izborio faul pa zabio neobranjivo iz faula. Za 3:2 zabio je ponovo Hosznyansky, bio je to izvrstan udarac s desnog vanjskog. Za 3:3 ponovo je realiziran igrač više, ovog puta zabio je Nagaev s desnog krila. I idući igrač više je realiziran, ovaj nije bio nakon faula na dva metra već nakon kontrafaula sidruna u napadu odmah mu je suđeno isključenje zbog sprječavanja kontre. Zabio je s desnog krila Gyarfas nakon strpljive akcije domaćina. Za 4:4 izjednačio je Lazarev, još jednom prebačaj s krila na krilo u situaciji s igračem više. Do kraja prve četvrtine, još jednog igrača više je imao domaćin, ali šut izvana je blokiran.

U drugoj četvrtini smo vidjeli sličan scenarij, isključenja zarađena uglavnom na dva metra. Svoje prvo odmah je domaćin pretvorio u 5:4 preko Deckera koji se snašao najbolje u situaciji ispred gola nakon obrane Ivanova na šut s krila. Na 5:5 izjednačio je Subotić koji je odlično uplivao i prvo pokušao prijenosom leđima okrenut golu, ali mu se lopta odbila i iz drugog pokušaja je zabio. Nakon toga se utakmica dosta otvorila i vidjeli smo nekoliko situacija gdje su gosti složili kontru. Iz jedne takve Kholod nije zabio čistu situaciju, što je rezultiralo potpuno samog Rašovića u rekontri koji se nije stigao vratiti u obranu. Rašović je to lako realizirao za 6:5. Trener gostiju je nakon te situacije odlučio uzeti tajmout. U prvom napadu iza tajmaouta, Nagaev je izjednačio na 6:6 lobom nakon što je izborio faul. Domaćin nije iskoristio idućeg igrača više, Rašović je s krila pogodio stativu, no i gosti su propustili svoju šansu s igračem više. Stvorili su čisti zicer na stativi, ali je golman to obranio. Kod idućeg izborenog igrača više domaći trener je uzeo tajmaut i to je rezultiralo izvrsnom akcijom gdje je Rašović zabio nakon prebačaja s krila na krilo. Dynamo je izjednačio na 7:7 nakon novog igrača više, zabio je Kholod sa stative. Zadnjeg igrača više u prvom poluvremenu domaćin nije iskoristio, blokiran je šut izvana.

Prvog igrača više u trećoj četvrtini imali su gosti, ali su promašili još jednom sa stative. Ni domaćin nije realizirao svog idućeg igrača više, prilika je propuštena krivim dodavanjem. Svoje prvo vodstvo u utakmici Dynamo je realizirao preko Shelepeva, zabio je s vanjske pozicije nakon što su imali igrača više u kontri. Domaćin je brzo izjednačio preko Hosznyanszkog na 8:8 iz velike daljine na kraju napada. Zaspao je golman gostiju Ivanov, koji je mogao i bolje reagirati. Nakon idućeg igrača više za domaćina, uzet je tajmout, ali napad nije realiziran, šut izvana završio je na stativi. Kod sljedećeg igrača više gostiju također je uzet tajmout i nakon tajmouta Dynamo je poveo 8:9 golom Nagaeva. Slično kao i u prvom kolu uhvatio je golmana na spavanju i zabio mu iz mrtvog kuta kad ovaj nije ni očekivao šut. To je bio povod treneru domaćih da zamijeni golmana što se u daljnjem toku utakmice pokazalo kao pun pogodak. Domaći izjednačavaju na 9:9 kod idućeg igrača više, sa stative je zabio Decker nakon odličnog dodavanja Rašovića. Dynamo je propustio svog igrača više. Šut s lijevog krila je pliskom otišao preko gola. Do kraja utakmice su domaći uspjeli usmjeriti napade gostiju da se završavaju s lijeve strane napada što je definitivno pravi način igranja protiv Dynama. Na kraju treće četvrtine vidjeli smo dva kontrafaula koja su suđena gostima, a s druge strane prvo je Murišić sjajno izvrtio Pijetlovića na beku i zaradio peterac. Peterac za 10:9 zabio je Rašović. Zadnji napad domaćih u trećoj četvrtini s igračem više promašio je Rašović s krila.

Murišić je u zadnjoj četvrtini zaradio na dva metra još jedan peterac, ovaj put protiv Shelepeva, za 11:9 zabio je Vlachopoulos. U nastavku je sjajno branio golman domaćih, pogotovo protiv ljevaka gostiju. No, ipak je popustio nakon situacije s dva igrača više protiv Kholoda sa stative za 11:10. Rašović je propustio jako dobru šansu za dva razlike nakon kontre koja je slijedila nakon još jedne odlične obrane domaćeg rezervnog golmana. Gosti su propustili dva igrača više zaredom, oba puta su imali loše organizirane akcije koje su završavali sa lijeve strane napada. Za konačnih 12:10 zabio je Vlachopoulos iz faula s desne strane. Do kraja smo vidjeli po zicer sa svake strane, prvo je promašio Nagaev čistu kontru, a u zadnjem napadu je i domaćin propustio čisti zicer.

Jako zanimljiva i napeta utakmica, pobjednik je riješen 2:18 prije kraja. Gosti su dobro koristili svoja dva jaka sidruna, ali nisu imali plan B u ovoj utakmici. Puno im je jača desna strana napada. Kod domaćina su sidruni također bili sjajni, te izvrsni realizatori, Rašović, Hoszyanszky i Vlachopoulos. Rezultatsku prevagu donio je rezervni golman Csiszar sa serijom sjajnih obrana. Ovo je vrlo bitna pobjeda za domaćine za koje je još uvijek teško reći koliki im je domet. Gosti na početku sezone ne pokazuju ni približno onoliko koliko su lani, djeluju kao pročitana knjiga i ove godine će biti puno dalji od plasmana u završnicu nego je to bio slučaj prošle godine.

Moramo pohvaliti suđenje na ovoj utakmici, kriterij je bio poprilično izjednačen i jasno je uvijek bilo što se sudi na utakmici, nije bilo situacija da se sudi nešto što nitko ne vidi i da nemaš pojma što se događa. Gotovo sva isključenja su bila u situacijama na dva metra.

Posljednja izmjena Nedjelja, 04 Studenog 2018 21:50