Početna Gostujuće kolumne Hannoveru i drugi remi

Waspo Hannover – Olympiacos  9:9 (1:2, 4:2, 2:1, 2:4)

Suci: Gomez (Španjolska) i Castagnola (Italija)

Igrač više: Waspo Hannover (7/11) – Olympiacos (6/13)

Peterci: Waspo Hannover (2/2) – Olympiacos (0/1)

Prvak Europe, Olympiacos, kiksao je u prvom kolu, izgubili su u Busto Arsizu i došli su u Hannover popraviti dojam. U prošloj sezoni su bili izrazito uvjerljivi u ovim tzv. malim utakmicama. Kako su uspjeli zadržati sve bitne igrače od lani automatski su i ove godine svrstani u uži krug favorita.

Hannover je dobro krenuo, u prvom kolu su protiv Mladosti u Zagrebu odigrali neriješeno, nakon što su nevjerojatno prokockali sigurnu pobjedu. Ipak, neće ih to puno koštati jer su kao domaćini završnog turnira sigurni sudionik F8. Nažalost, loše organizirano natjecanje dozvoljava ovakve situacije. Vjerojatno LEN to radi jer se boji izrazito loše posjete na finalnom turniru ako ne nastupa domaća ekipa. Prava je šteta što se play-off za pobjednika Lige prvaka ne igra na serije u više pobjeda. To bi završnicu sezone činilo jako zanimljivom i imali bi u periodu od mjesec do dva puno velikih utakmica. Ovako imamo jedan vikend vaterpola gdje se svi skupe na jednom mjestu, što vjerojatno najviše odgovara samom LENu, dok je na samoj završnici domaćin uvijek u velikoj prednosti. A i lakše je u jednoj utakmici preko sudaca utjecat na neki ishod.

U plivanju za loptu, u prvoj četvrtini je Genidounias osvojio loptu, dok su u ostale tri četvrtine lopte uzeli domaćini. Prvog igrača više imali su domaćini, ali im je propao jer je lopta ispala Giorgettiju. Olympiacos je poveo s 0:1 iz kontre preko Mylonakisa koji je zabio s desnog krila, skoro iz mrtvog kuta. Domaćini su izjednačili u napadu gdje su imali zarednom dvaput igrača više, prvu akciju se pogodili prečku s lijevog krila. Zadržali su posjed, na dva metra izborili novo isključenje i ovaj put realizirali igrača više opet šutem s lijevog krila. Brguljan je jakim šutem probio Pavića. Novog igrača više realizirali su gosti s dodavanjem na stativu, zabio je Mourikis iako je na bazenu ostala pet na pet situacija jer je prethodilo jedno loše dodavanje. Kod idućeg igrača više za domaćina suđen je faul u napadu. Do kraja četvrtine, Olympiacos je imao još jednog igrača više, uzeli su i tajmout, ali nisu baš složili najbolju akciju. Iako su umalo izgubili loptu došli su do šuta, ali je Schenkel to obranio.

Drugu četvrtinu bolje je otvorio Olympiacos, zaradili su isključenje u plivanju. Agryropoulosu je obranjen šut sa stative, no zadržan je posjed i na 1:3 je zabio Dervisis šutem izvana. Na 2:3 smanjio je Bukowski s lijevog krila nakon što je Obradović isključen u borbi na dva metra. Slijedila su dva promašena igrača više za Olympiacos. Prvo je obranjen šut Mylonakisu s desnog krila, a u drugom napadu je obranjena prilika sa stative. Radović je iz prvog peterca na utakmici izjednačio na 3:3. Idući napad se Obradović izborio za faul na pet metara gdje je on najopasniji, ali mu je suđen faul u napadu prilikom šuta. To je dovelo do čiste kontre iz koje je Brguljan zabio za 4:3. Još jednog igrača više gosti su propustili s desnog krila, pogođena je stativa. Domaći su nakon tajmaouta imali priliku, ali je Pavić dobro obranio i u plivanju su gosti zaradili novog igrača više. Za 4:4 zabio je Obradović šutem izvana. Do kraja četvrtine Hannover je poveo sa 5:4 preko Brguljana koji je prvo zaradio isključenje Dervisisa, a nakon toga i zabio sa stative.

Treća četvrtina krenula je sjajno za domaćine. Prvo je na 6:4 šutem izvana povisio Radović, a u idućem napadu Giorgetti je zabio iz peterca za 7:4. Gosti su nakon propustili igrača više tako da imali krivo dodavanje na desno krilo. Idući napad su zaradili i peterac, ali je danas neprimjetni Fountoulis pogodio prečku. Domaćin je imao igrača više da povisi na četiri razlike, ali su promašili lijepu situaciju sa stative. Još jednog igrača više nisu realizirali gosti, ovog puta je Schenkel obranio Genidouniasu šut izvana. Kod idućeg igrača više domaći su uzeli tajmout, bila je to prilika za dogovor da se ode na četiri razlike, ali nakon tajmouta nije se baš odigrala dobra akcija i šansa je propala. Do kraja treće četvrtine na 7:5 uspio je smanjit Gounas nakon još jednog igrača više koji je zarađen u sprječavanju kontre gostiju.

Zadnju četvrtinu bolje otvaraju gosti, prvo je na 7:6 smanjio Bušlje sa stative na dodavanje Obradovića, nakon još jednog zarađenog igrača više na dva metra. Ubrzo je slijedila kontra gostiju i za 7:7 opet je zabio Bušlje, lobovao je golmana nakon dosta cimanja. Slijedilo je isključenje Pavića što je dovelo do lagane realizacije Reala s krila za 8:7. No, odmah idući napad izjednačio je Genidounias fantastičnim šutem s desnog vanjskog. Četiri minute prije kraja utakmice prednost gostima donio je Gounas s vanjske pozicije nakon novog igrača više. U zadnjoj minuti domaćin je uzeo tajmout i iskoristio svog igrača više preko Giorgettija, bio je to sjajan šut izvana. U zadnjem napadu Mourikis je izborio još jednog igrača na dva metra, ali je šut Genidouniasa blokiran i ostalo je 9:9.

Jako dobra utakmica Hannovera koji je u trećoj četvrtini bio blizu i vodstvu od četiri razlike, ali je u završnici ipak Olympiacos bio taj koji je bio bliži pobjedi. Suđenje je bilo dosta dobro, kriterij ujednačen.

Posljednja izmjena Utorak, 06 Studenog 2018 00:35