Početna Gostujuće kolumne Barceloneta pobijedila u Budimpešti

FTC – Barceloneta 8:9 (2:2, 1:3, 4:2, 1:2)

Suci: Achladiotis (Grčka), Radičević (Hrvatska)

Igrač više: FTC (4/9) – Barceloneta (5/12)

Peterci: -

U derbiju četvrtog kola skupine A Lige Prvaka, u Budimpešti su se sastali FTC Telekom i Barceloneta. U dosadašnjem dijelu natjecanja Barceloneta je neporažena ekipa s maksimalnim brojem bodova dok je FTC imao jedan poraz od Pro Recca u gostima. Utakmica je odigrana pred dobro popunjenim tribinama u Budimpešti i uz jaku navijačku podršku domaćoj ekipi.

U prvu četvrtinu se krenulo s osvojenom loptom Youngera u plivanju. Domaći su izvrsno krenuli i poveli su sa 2:0 preko Youngera i Mitrovića, realizirali su svoja prva dva igrača više. Barceloneta je to poravnala do kraja prve četvrtine preko dva gola Tahulla, jednog s igračem više i drugog s jednakim brojem igrača u bazenu. Obje ekipe su imale po još jednog neiskorištenog igrača više.

Drugu četvrtinu je bolje otvorila Barceloneta. Granados je bio najbrži i osvojio loptu u spintu. Prvog igrača više nije realizirao Munarriz čiji je šut izvana blokiran. Gosti su ipak prvi zabili preko Bustos Sancheza, uspio je uplivavanjem doći u dobru poziciju i lako zabiti, asistirao mu je Larumbe. Dobru priliku sa dva metra za izjednačenje imao je Nemet, ali mu je Lopez obranio. Novog igrača više za goste realizirao je Fernandez, šutem izvana. Domaćin je propustio svog igrača više, Vamos je s krila pogodio stativu, a u drugoj akciji Vargi je Lopez obranio šut s lijevog krila. Nakon što su gostujući sidruni zaradili još jednog igrača više, uzet je tajmout, a nakon tajmaouta došli smo i do 2:5 preko Famere koji se izvukao sa stative na lijevo krilo i ostao sam. Do kraja poluvremena, FTC je smanjio na 3:5, sve preko Youngera. Prvo je izborio isključenje jer je sa svojim čuvarem ušao na dva metra, a zatim i zabio izvana. Fernandez je propustio kontru da vrati tri gola prednosti.

U trećoj četvrtini sprint je osvojio Jansik i brzo je prvi napad realizirao Vamos s desne strane, nakon što je izborio faul na 5 metara. Gardonyi je izvrsno reagirao kod idućeg igrača više gostiju i obranio dobru priliku Bustos Sanchezu sa stative. Gosti su ipak došli do 4:6 nakon brzog šuta Tahulla kod dodavanja na dva metra. Priliku da ponovo odu na tri razlike propustio je Granados s lijevog krila, situaciju s igračem više obranio mu je Gardonyi. Za 4:7 zabio je ponovo Famera, identično kao i kod njegovog prvog gola. Igrača više realizirao je s lijevog krila gdje se pomakao sa stative i ostao nebranjen. Dva puta je Barceloneta realizirala istu akciju u ovoj utakmici. Za 5:7 smanjio je Kallay u situaciji sa dva igrača više. Kod idućeg igrača više sa stative je zabio Younger za 6:7, asistirao mu je Kallay. Do kraja treće četvrtine domaćini su izjednačili na 7:7 iz kontre preko Varge. Zadnju priliku s igračem više u ovoj četvrtini promašili su gosti, Larumbe nije realizirao dodavanje na stativu. Da smanje tri razlike domaćini su imali laganu pomoć u obliku dva brza kontrafaula gostiju.

Zadnju četvrtinu je otvorio sprintom Fernandez, ali je napad propušten zbog suđenog kontrafaula Vrlića, prethodno je bilo nekoliko faula na gostujućem sidrunu. Prvu priliku s igračem više propustio je Varga, obranio je Lopez. Kako pet minuta nije padao gol u zadnjoj četvrtini nije bilo puno prekida pa je sve teže bilo plivat. FTC je propustio sjajnu priliku za vodstvo jer su imalu kontru gdje se Vrlić nije uspio vratiti. Gosti su do 7:8 došli preko Munarrizu, neobranjivo je s lijevog vanjskog realizirao igrača više. Samo pola minute kasnije bilo je i 7:9 preko Famere iz kontre, iako su mu trebala dva šuta za pogodak. U zadnjem napadu je Mitrović samo ublažio poraz na 8:9 šutem sa pet metara.

Velika gostujuća pobjeda za Barcelonetu, još jednu utakmicu su odigrali bez značajnijeg realizatorskog učinka Perronea i Munarriza. Perrone, iako nije zabio imao je veliki broj asistencija. Posebno bi istaknuo izvrstan učinak sidruna, Tahulla i Vrlića, koji su bili prevaga u ovoj utakmici i definitivno su glavni razlog pobjede gostiju. Također, izvrstan je bio Lopez na vratima. Kod domaćina, najviše je pokazao Younger.

Suđenje je bilo jednakog kriterija, utakmica je bila dosta teška za suđenje. Više su isključenja zaradili gostujući sidruni, ali se također njima sudilo i više kontrafaula, od kojih su neki bili blago sumnjivi. Sporna situacija je bila u situaciji kad je Fernandez išao na šut, a domaći igrač u blok. No, nije se zadržao na bloku, nego je produžio ruku i pogodio gostujućeg igrača u lice, što je izgledalo poprilično prljavo, ali nije sankcionirano.

U idućem kolu slijedi sudar dvije neporažene ekipe u grupi A, Barceloneta – Pro Recco, dok FTC dočekuje Eger.