Početna Gostujuće kolumne [LIGA PRVAKA] Barceloneta - Pro Recco 11:15
[LIGA PRVAKA] Barceloneta - Pro Recco 11:15 PDF Ispis

Barceloneta - Pro Recco 11:15 (2:5, 2:5, 6:1, 3:4)

Suci: Birakis (Grčka), Franulović (Hrvatska)

Igrač više: Barceloneta (5/13) - Pro Recco (4/10)

Peterci: Barceloneta (1/2) - Pro Recco (2/2)

Derbi petog kola Lige prvaka odigran je u Barceloni. Sastale su se neporažene ekipe iz skupine A, Barceloneta i Pro Recco. Barceloneta je u prošlom kolu ostvarila veliku pobjedu u gostima protiv FTCa, a Pro Recco je svake godine sastav prepun zvijezda. Najbolja desna strana: Filipović, Mandić i Echenique, lijevo Di Fulvio, Molina i Renzuto. Sidruni Kayes i Aicardi te najbolji bek svijeta Ivović. Nedostajao im je u ovom susretu najbolji svjetski golman Bijač tako da je na gol stao Tempesti. Barceloneta ima snage suprotstaviti se ovoj mega momčadi, tu su prvenstveno Perrone i Munarriz, a i Granados se izvrsno razvija. Desno nisu toliko jaki, ali često trener Martin na tu stranu pošalje Perronea ili Munarriza.

Utakmica je bila pravi derbi, puno sjajnih duela i bila je jako teška za suđenje. Iako je Pro Recco dobio čak tri četvrtine sa po tri razlike, utakmica je bila neizvjesna. Fernandez je uzeo loptu u plivanju na početku utakmice protiv Di Fulvia. Prvu veliku šansu na utakmici imao je Aicardi, oslobodio se na dva metra, ali mu je udarac iz blizine obranio Lopez. Prva dva igrača više realizirala je Barceloneta, prvi preko Vrlića sa stative na asistenciju Perronea, a drugi preko Fernandeza s desnog krila, prethodno tome je Tempesti obranio udarac Munarrizu. I Pro Recco je zabio svog prvog igrača više preko Mandića s desnog krila. Vrlo brzo su gosti izjednačili na 2:2 preko Di Fulvia iz kontre. Kontru mu je omogućio Filipović koji je držao svog igrača da ne može stići Di Fulvia, to su detalji koje suci nikad ne vide protiv Pro Recca. Za 2:3 zabio je sjajni Kayes šraubom sa dva metra. Seriju sjajnih akcija gostiju nastavio je Di Fulvio šutem izvana. Gosti su za 2:20 stigli od 2:0 do 2:4 uz četiri realizirana napada u nizu. Mallarach je promašio priliku s igračem više. U ovom periodu utakmice imali smo prilike vidjeti Luku Bukića u bazenu, mislim da mu je to bilo jedino pojavljivanje u cijeloj utakmici. Izgubio je loptu u napadu, a u kontri Barcelonete je ostao na Vrliću što je dovelo do peterca za domaćine. Perroneu je peterac obranio Tempesti. S druge strane, peterac za 2:5 realizirao je Filipović. Dojam je bio da je peterac na Kayesu bio prestrogo dosuđen.

Fernandez je i u drugoj četvrtini uzeo loptu, aiko je Di Fulvio bio brži u sprintu, ali je nespretno loptu odgurnuo u polje domaćina. Barceloneta je smanjila na 3:5 iako je prethodno promašila igrača više. Munarriz je izborio faul na pet metara protiv Filipovića i zabio iz faula. Ivović je realizirao još jedan peterac, ovaj put ga je izborio Aicardi. Još jednog igrača više nije realizirala Barceloneta, a u kontri je bilo 3:7 nakon loše komunikacije u obrani domaćih. Di Fulvio je još jednom bio precizan. Slijedila su dva gola zaredom s igračem više sa stativa, prvo Munarriz pa za goste Ivović. Kod idućeg igrača više, domaći trener je uzeo tajmout, ali je akcija iza tajmouta bila jako loša i na kraju je Perrone probao iz teške pozicije i to je lako obranio Tempesti. Očajno prvo poluvrijeme domaćih zapečatili su Kayes s igračem više te Aicardi iz čiste kontre. Rezultat je na kraju prvog poluvremena bio čak 4:10.

Prije početka drugog poluvremena došlo je do pauze uzrokovane problemima s terenom. Ta je pauza očito dobro došla domaćinu da se vrati u susret. Granados je osvojio i treću loptu za domaćine. Kod prvog igrača više u ovoj četvrtini konačno smo vidjeli dobru akciju domaćina koju je realizirao Perrone izvana. Na 6:10 smanjio je Fernandez šutem na kraju napada iz dosta teške pozicije. Pro Recco u trećoj četvrtini nije realizirao niti jednog svog igrača više. Na 7:10 domaćin je smanjio iz peterca preko Munarriza. Dosta dugo su suci vijećali prije te odluke i odlučili su sudit peterac zbog prekršaja Filipovića, ali nije se vidjelo u snimci što je dovelo do te odluke. Perrone je krasnim lobom s lijevog krila smanjio na 8:10 kod igrača više. Lobovao je Tempestia, koji je imao pomoć od čak tri igrača u bloku. Kayes je dobro prepoznao da ide lob i pokušao spasiti gol, ali je zamalo bio kratak. Dobro priliku za potpuni povrat u utakmicu imala je Barceloneta, ali nije suđen dosta očit prekršaj Ivovića na Vrliću. U kontri je Echenique zabio za 8:11. Vidjeli smo krasnu akciju za 9:11, uplivao je Fernandez i gosti nisu dobro pročitali akciju te je Fernandez zabio sa stative. Ivović je zakasnio u blok, ali je kod šuta Fernandeza dosta prljavo udario osmicu domaćina po licu i ostao je nekažnjen za tu akciju. Četiri sekunde prije kraja treće četvrtine zabio je Granados s desnog krila, visoko se digao i preko bloka zabio u prvu stativu. Nevjerojatna treća četvrtina domaćih dovela je utakmicu u status potpune neizvjesnosti.

Velotto je uzeo prvi put loptu u sprintu za goste koji su realizirali svoj napad nakon što su imali dva igrača više. Zabio je Kayes sa stative. Na 11:12 smanjio je Larumbe s desnog krila. Očito se Tempesti umorio. Kayes je još jednom zabio sa dva metra u dosta bitnom trenutku utakmice. Suci su čak dva puta nasjeli na foru gostiju, nakon što bi dobili kontrafaul, gostujući igrač bi forsirao klinč sa sidrunom i to je dovelo do brzog isključenja za domaćeg sidruna. Rudić je uzeo tajmout i Mandić je zabio sa desnog krila u bliži kut i riješio utakmicu. Konačni rezultat 11:15 postavio je Aicardi sa dva metra.

Odličnu utakmicu su odigrali sidruni gostiju, posebno Kayes koji je bio prvo ime susreta sa četiri gola. Izdvojio bi još Di Fulvia i Mandića, dosta je rezerviran bio Filipović. Oba golmana nisu imala svoj dan. Kod domaćih Tahull nije bio na svom nivou, dok je Vrlić igrao jako dobro. Osim njega izdvojio bi Fernandeza i Munarriza koji su zabili po tri gola. Barceloneta nije dobro odigrala ovu utakmicu na poziciji beka.

S ovom pobjedom Pro Recco je gotovo pa već sad osigurao prvo mjesto u skupini A.

Posljednja izmjena Četvrtak, 27 Prosinca 2018 00:19