Početna Gostujuće kolumne [LIGA PRVAKA] FTC - Brescia 8:8
[LIGA PRVAKA] FTC - Brescia 8:8 PDF Ispis

FTC Budapest – Brescia          8:8 (3:2, 2:2, 1:2, 2:2)

Suci: Putniković (Srbija) i Buch (Španjolska)

Igrač više: FTC (6/12) – Brescia (3/8)

Peterci: - FTC (0/0) – Brescia (1/1)

U odličnoj atmosferi odigran je derbi sedmog kola skupine A Lige prvaka, FTC protiv Brescie u Budimpešti. Obje ekipe su se izdvojile i drže mjesto za plasman na završnicu. Obje ekipe imaju jako dobru sezonu. Dok smo to i očekivali od domaćina koji su već drugu sezonu najbolja ekipa u Mađarskoj, od gostiju se nije očekivao ovako dobar iskorak u ovoj sezoni.

Veliko pojačanje Brescie i ovoj sezoni, Figlioli, osvojio je sva četiri sprinta za loptu. Domaćin je brzo poveo preko Youngera koji je pogodio izvana brzim šutem nakon dodavanja s krila. Na 1:1 izjednačio je C.Presciutti nakon kontre. Vukčević je doveo goste u vodstvo pogotkom sa stative nakon prvog igrača više, prethodno je isključenje zaradio isti igrač na dva metra bez lopte. Domaći su također iskoristili prvog igrača više preko Vamosa s desnog krila u bliži kut. Nedostajao je pravi blok obrane. Isključenje je također bilo bez lopte. Prva četvrtina je zaključena rezultatom 3:2 nakon što je Vamos s desnog vanjskog realizirao igrača više.

Figlioli je iz daljine pogodio za 3:3 u drugoj četvrtini. Pohl je na asistenciju Varge doveo do 4:3. Vukčević se zaboravio u obrani, gosti su pokušali simulirati kontrafaul u ovoj situaciji, no bezuspješno. Brescia je izjednačila na 4:4 preko N.Presciuttija izvana na kraju napada. Izjednačenje je kratko trajalo jer je Younger iskoristio igrača više s desnog vanjskog. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, domaćini su poveli sa 6:4 nakon trećeg gola Vamosa nakon igrača više s desnog vanjskog. U tom trenutku je sve bilo na strani domaćina, ali slijedit će velikih četvrtnaest minuta bez gola domaćih. Veliku priliku za 7:4 propustio je Jakšić iz blizine. Ubrzo je to kaznio Figlioli iz peterca. Brescia je izjednačila na 6:6 preko N.Presciuttija, ali dojam ostaje da je tom golu prethodio dosta očit kontrafaul Vukčevića protiv Youngera.

U zadnji četvrtinu su izvrsno krenuli gosti, prvo je za 6:7 zabio Figlioli s igračem više s lijevog krila (golman nije očekivao šut, krivi oko Figliolija). Figlioli je zabio izvana i za 6:8. To je bilo četiri minute prije kraja utakmice. Nakon ovog momenta domaćini su imali još četiri napada s igračem više, a gosti niti jednog. Tek je u zadnjoj minuti Kallay smanjio na 7:8 s desnog krila s igračem više. Šansu za izjednačenje imali su domaćini u svom zadnjem napadu, Del Lungo je obranio šut par sekundi prije kraja. Domaćini su zaustavili sat iako je lopta ostala u igri i tako omogućili još jedan napad koji je rezultirao izjednačenjem Mitrovića u zadnjoj sekundi utakmice.

Sama završnica utakmice djeluje jako neregularno. Suci su mijenjali kriterij na utakmici kako bi se mijenjao rezultat. Neuvjerljiva predstava domaćina koji se jedva izvukao u zadnjim sekundama. Najbolji definitivno Vamos s tri gola, potpuno je podbacio Varga koji je odigrao ispod svog nivoa. Kod gostiju osim sjajnog Figliolija, istaknuo se i golman Del Lungo s nekoliko velikih obrana u ključnim trenucima.

Posljednja izmjena Petak, 25 Siječnja 2019 14:05