Početna Gostujuće kolumne [SP 2019] Crna Gora opet 10:10, ovaj put s Grčkom
[SP 2019] Crna Gora opet 10:10, ovaj put s Grčkom PDF Ispis

Grčka – Crna Gora 10:10 (3:3) (1:2) (4:4) (2:1)

Dva igrača više: Grčka 1/1, Crna Gora 1/1

Peterci: Grčka 1/1

Grčka: Zerdevas, Genidounias 1, Skoumpakis 2, Papanastasiou 1, Fountoulis, Kapotsis, Dervisis 1, Argyropoulos 2, Mourikis, Kolomvos 1, Gounas 2 (1/1), Vlachopoulos, Galandis. Izbornik: Vlachos

Crna Gora: Lazović, Brguljan 1, Radović 1, Petković, Čučković, Ukropina, Janović 3, Đurđić 1, Ivović 2, Spaić, Drašković 1, Murišić 1, Kandić. Izbornik: Gojković

Nakon još jednog neodlučenoga meča, i to identičnim rezultatom, stvari u skupini A postaju malo kompliciranije. Malo je vjerojatno, ali očito ne i nemoguće, da Grčka i Srbija odigraju istim rezultatom pa bi tek onda zbrka bila kompletna oko konačnoga redosleda, ali ostavimo se tih računica do narednoga kola. Ako je protiv Srbije Crna Gora bila barem blagi favorit, onda se to u ovom susretu moglo reći za Grčku no stvari su u bazenu izgledale dobrim djelom drugačije. Nakon prve četvrtine u igri gol za gol, Crna Gora preuzima vodstvo koje tijekom treće četvrtine ide nekoliko puta i na +3, ali na njenom kraju i početkom četvrte dolazi do obrata. Što se igre tiče Grčka je bila dosta pokretljiva u napadu, uz proplivavanja, pasove ka 2 metra gde su dobro zarađivali izbačaje, ali su realizacije po običaju uglavnom imali sa vanjskih pozicija iako su izostali golovi i Fountoulisa i Vlachopoulosa uz samo jedan Genidouniasa. Igrača više su krenuli dobro no onda je uslijedio period u kome ih nisu realizirali čak četiri. Također imali su i nekoliko „dosta sretnih“ golova šutevima bez izgrađenih akcija, poput onog Papanastasioua čiji šut je od Lazovića ušao u gol, ili kada je Argyropoulos jedan odbitak isto ubacio . Ovaj igrač će se ispostaviti veoma bitnim za Grčku jer je tim golom poravnao na 9:9 da bi početkom poslednje četvrtine pobegao u kontru i zaradio peterac kojim je njegov tim ponovo nakon dosta vremena poveo 10:9. Kod Crne Gore zanimljiva situacija u prvome poluvremenu da su imali samo jednoga igrača više, na samome početku kada je Ivović poravnao na 1:1 a razlog tomu je da su Murišić i Spaić uspjevali dosta puta izboriti pozicije i dobijali lopte te išli na realizaciju (Murišić je jednom uspio šraubom, kasnije još 3 puta probao isto ili nije pogađao), ali su pronalazili rješenja iz igre, Brguljan iz vana, Radović sa svoje pozicije ili brži napad u kome Janović realizira na nepostavljenu obranu.  Kasnije, od treće četvrtine, stvari se mjenjaju, zarađuju više izbačaja, ali od realizacije 3/3 ne koriste još 4 da bi do izjednačenja za konačnih 10:10 stigli golom sa dva igrača više. Također i ovoga puta im je ljeva strana osetno slabija, osim naravno Janovića, te odatle jako malo uopće idu na realizaciju. Na kraju sasvim pravedan ishod po prikazanoj igri, Grčka dovoljno jaka unatoč izostanku golova onih najubojitijih, Crna Gora uspijela neutralisati protivnikova najjača oružja te imati raznovrsnost rješenja u napadu.