Srbija  - Španjolska 9:12 (1:2) (2:5) (4:3) (2:2)

Igrač više: Srbija 7/13, Španjolska 3/10

Srbija: Rističević, Mandić, V.Rašović, Ranđelović, Ćuk, Lazić, Vico 1, Dedović 1,

Trener: Savić

Španjolska: Lopez, Munarriz 2, Granados 1, De Toro 1, Cabanas 1, Larumbe 1, Barroso (1/1),

Fernandez 2, Tahull 2, Perrone, Mallarach 1, Bustos, Lorrio

Trener: Martin

Nakon dobrih partija u grupnoj fazi ovoga SP kao da je, u srpskoj javnosti barem, zaboravljeno koji je tim odveo u Gwangju Dejan Savić, realnost je uslijedila u četvrtini finala te će se sada ponovo krenuti sa pitanjima o žvrtvovanju najznačajnijeg ovogodišnjeg takmičenja i ispravnosti odluke valjda i čitavoga saveza. Sama utakmica je relativno brzo odlučena, još tijekom druge četvrtine, te je kasnije Španjolska bez puno rizika u igri čuvala prednost, nikada manju od tri razlike. Kada bi se gledali nekakvi detalji (primjerice igrač više) ili npr. zanemarila druga četvrtina, moglo bi se pričati skoro čak i o ujednačenoj utakmici. No, ta druga četvrtina bila je prava crna rupa  za reprezentaciju Srbije, u nešto preko 4 minute primljena četiri gola sa kojima su Španjolci otišli na +5, iz koje kasnije izlaska nije bilo. No, Španjolcima se očito sve složilo, nakon početnih 0:2 imali su period od pola četvrtine bez datog gola uz 1/5 igrača više, na kraju četvrtine samo gol prednosti. Na startu druge, jedna sudačka pogreška moguće je štošta promijenila. Naime, nakon što je De Toro u plivanju dobio izbačaj, nije izašao vani no je nastavio sa obranom da bi suci poslije 4 sekunde igre prekinuli i umjesto peterca samo mu pokazali da izađe vani. Srbija ne koristi tog igrača više no iz polukontre koja slijedi prima gol kojim Španjolska počinje svoju seriju. I taj i naredni, koji je slično izgledao postigao je Tahull i oba puta ga je bezuspješno čuvao Lazić (?). Ogromnih problema je inače imala Srbija na 2 metra u obrani. Tahull pa i De Toro radili su gotovo što su htjeli, zabijali golove, zarađivali izbačaje, peterac, a nekada je to bilo čak i kad bi već izgubili lopte, toliko je frustriran primjerice bio Drašović, da je poslije dobivene lopte udario Tahulla za crveni karton. Ako se golove Munarriza nije moglo obranit svakako je to upitno za onaj koji je dao Larumbe sa druge stative, lopta parabolom koju mu je poslao sa suprotnog krila Granados toliko dugo je letjela no se ni Rističević ni Stojanović nisu uspjeli bolje postavit da ga spriječe. U trećoj četvrtini slijedi čitav niz grešaka u napadu, točnije polascima u napada što rezultira i petercem  i umanjenjem šansi za smanjivanje razlike, kasnije u četvrtoj još jednom pogrešno dodavanje pri polasku u napad.

Obrana Španjolske je očekivano zatvorila skoro pa potpuno Mandića no i ona je na kraju nakupila priličan broj dobijenih izbačaja a igrača manje nisu baš dobro igrali. Osim Mandića ni Ćuk se nije upisao u strijelce (par puta stative, par puta obranjeni šutevi) što sveukupno ne daje najbolju sliku  o španjolskoj defanzivi jer je unatoč tome Srbija došla do 9 golova. Lopez je u par situacija „izvlačio“ svojim obranama ali definitivno je i kod Španjolske napad bolje izgledao. Ako usporedimo napade, španjolski mnogo pokretljiviji, zahvaljujući dobrim centrima ali i igračima kojima strane nisu problem, tako da npr. Fernandez, Munarriz ili Perrone mogu biti posvuda  a golove su ovaj put skoro pa doslovno svi davali. Ipak, u akcijama sa igračem više kod Španjolaca malo škripi i tu je Srbija bila sigurnija. Imala je ova utakmica takav tijek, sa rano stvorenom velikom razlikom, da se na osnovu nje ne može dovoljno dobro procijenit nivo forme španjolske reprezentacije, lagani poraz u skupini od Mađarske, problemi sa obranom ovdje, no sada sve ovisi o jednoj utakmici. Ipak se čine najmanjim favoritima od polufinalista, što također može bit i korisno i rasterećujuće.