Početna Ispod kapice br.10 TREBALO JE 27 GODINA
TREBALO JE 27 GODINA PDF Ispis
(8 ocjena, prosjek: 4.50 od 5)
Ispod kapice br.10
Autor Boško   
Četvrtak, 21 Kolovoza 2014 23:15

U travnju 2009. napisao sam članak „FUN H2O – preko 20 godina“ i završio ga riječima:

Za FUN H2O igraju „neki novi klinci“, zadnjih par godina su bez velikih rezultata (doduše opet je bilo jedno četvrto mjesto), ali na to smo navikli. Kad-tad ponovit će se 1996-ta.

Tribute to:

-svim igračima u ovih 20-tak godina

-svim trenerima, a posebno Đuru Miliću i Nikši Masaru

-ekipi koja je registrirala Udrugu FUN H2O Mlini

-svim prijateljima i sponzorima

-najboljim navijačicama i navijačima

Prošle godine FUN je ušao u finale Divlje lige, moja očekivanja iz 2009. su nadmašena, a u nedjelju 16.8.2014. se dogodilo. Nakon 27 godina uspona i padova FUN H2O je osvojio pehar Divlje lige.

Dakle, FUN-u je trebalo ne 18 već 27 godina da sazri i postane punoljetan. Nema više vađenja na sudačke greške i napada na iste (znam, znam i ja sam jednog ljuljao na pontonu u Mlinima), nema 10-tak nerezonskih šuteva po utakmici, dolaska na utakmice se desecima piva u sebi itd, itd. Napokon je skinuto FUN-ovo „prokletstvo“ gubljenja važnih utakmica koje je podsjećalo na „Dinamovo proljeće u Europi“ ili Benficu i čuvenu „kletvu Bele Guttmanna“.

DL 2014

U sezonu se znakovito krenulo u Mlinima, pobjedom u Župskom derbiju protiv nove ekipe Striježice, a sve u sklopu humanitarne manifestacije „Funova srca“. Nažalost, zbog veteranskih vaterpolo obaveza ovo sam pratio iz Kanade, pa o tome ne mogu pisat.

Nakon laganice sa Lozicom dobijen je derbi skupine protiv ekipe Palace-a. Tu je FUN odigrao vrhunske 3 četvrtine. Rezultat se čudno kretao, od 0-2,  preko 8-3, do 8-7 u zadnjim sekundama utakmice.

Paralelno sa igranjem skupine počeli su pehovi. Od 16 prijavljenih igrača 10 je imalo ozljede ili zdravstvene probleme, a dvojica su zbog profesionalnih obaveza morala otići prije završetka DL. U jednom trenutku bilo je spremno svega 2 vratara i 6 igrača, pa su neki igrači nastupili uz rizik od pogoršanja ozljeda.

U četvrtfinalu i polufinalu „pali“ su prvo Elafiti, pa prijatelji iz Konavala, ekipa Luka Čilipi, a onda je došlo veliko finale i ponovo Palace.

I naravno, kako se radi o finalu i o FUN-u, nije moglo ići glatko. Utakmica je dobijena vrlo teško, nakon izvođenja četveraca, uz propuštenu „prvu meč-loptu“, ali tako je definitivno slađe.

A onda erupcija. Od same pomisli na proslavu u Portu, na Stradunu i u Mlinima vjerojatno će sve nas još dugo prolaziti trnci.

Udruga FUN H2O

Kada smo 1987. osnovali FUN H2O nismo mogli misliti da će iz toga nastati ovakva institucija. Kao što i ime kluba govori, osnovna ideja bila je zabava.

Danas je to klub koji djeluje cijelu godinu, organizira humanitarne manifestacije i na razne načine sudjeluje u životu Župe i Grada. Pored klupskih prostorija u Postranju, FUN je zasluženo dobio i svoj kutak na plivalištu Gusara. Facebook grupa „FUN H2O Mlini“ je vrlo aktivna i danas ima 399 članova. Na važne utakmice dolazi „pola Župe“, a o navijača kao što su FUN-ovi nema nadaleko. Narančasti konvoj baraka lagano postaje jedan od zaštitnih znakova Župe, a to što su u njemu i žene i djeca obećava da će tako bit još dugo.

Najrađe bih na kraju ovog članka poimenično nabrojio sve koji su zaslužni za ovaj uspjeh: igrače, članove uprave i voditelje ekipe, navijačice i navijače, prijatelje i simpatizere, sponzore i svakom pojedinačno čestitao. Kako to nije moguće spomenut ću samo naša „Funova srca“ Đanija i Bekija, HVALA IM!

Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!

Posljednja izmjena Četvrtak, 21 Kolovoza 2014 23:25

Komentari

Morate biti prijavljeni za slanje komentara i odgovora.
Radim....
Poslano
Nije uspjelo