Početna Ispod kapice br.10 Lagana pobjeda Juga
(5 ocjena, prosjek: 4.20 od 5)
Ispod kapice br.10
Autor Boško
Nedjelja, 06 Studenog 2016 17:39

Jug je pred jedva 150 gledatelja u laganici pobjedio Mladost sa 11-5. Pola od ukupnog broja golova postignuto je u prvoj četvrtini koju je Jug dobio sa 5-3. Dobio je i sve ostale četvrtine tako da je prednost samo rasla.

Jug je nastupio u standardnom sastavu, jedino je Merčep igrao umjesto bolesnog Markovića. Igralo se malo pod ručnom, vjerojatno zbog pojačanog intenziteta treninga.

Mladost je, s obzirom na sastav i komentare nekih novinara o njihovoj kvaliteti, odigrala i bolje nego se očekivalo. Svidio se prije svih vratar Marcelić, koji je pored dobrih obrana i glasnog zapovjedanja obranom uspio upisati vrhunsku asistenciju s gola na gol. Bekovi su odigrali dosta oštro, posebno Pavičić, dok se centri nisu uspjeli nametnuti. Paškvalin je imao 2-3 dobra poteza igrajući kao i obično na granici kontrafaula, dok je Brlečić pokazao samo nervozu, pa je nakon nepriznatog gola zbog očitog kontrafaula i isključenja zbog ometanja izvođenja faula, oštro prigovorio sucu Perišu i završio utakmicu u 2. četvrtini.

Bilo je i nekoliko neobičnih situacija. Cijeli jedan napad Marcelić nije imao kome baciti loptu pa je na kraju iz nemoći bacio  „Hail Mary“ prema golu Juga onako kako to radi američki quarterback u zadnjim sekundama utakmice. Također su se u jednom napadu tražeći zamjenu iz igre izašla 2 igrača Mladosti tako da je napad bio potpuno neopasan.

S druge strane Jug je odigrao koliko je trebalo. Obradović i Joković su postigli po 3 lijepa gola. Bijač je, bez većih problema, zabilježio 13 obrana uz jedan kiks kad ga je iznenadio šut mladog Lazića iz krila. Igrač više je dobro funkcionirao, iskorištenost preko 50% a i većina neiskorištenih situacija bila je dobro izrađena.

Jug je propustio nekoliko konti i polukontri, Perone očito još nije u punoj napadačkoj formi, kao ni neki mlađi igrači, ali se to kompenzira dobrom igrom u obrani. Za očekivat je da će se forma podizati i doseći vrhunac kad bude najvažnije.

Nedostatak prave konkurencije i nadmoć Juga očito utječe na interes gledateljstva, večeras je (kad se izuzmu članovi uprave te treneri i igrači mlađih kategorija) na bazenu jedva bilo više gledatelja nego igrača i službenih osoba.