Početna Lud, gluplji, najgluplji Hrvatski kup: Mladost pregazila Šibenčane
Hrvatski kup: Mladost pregazila Šibenčane PDF Ispis
Lud, gluplji, najgluplji
Autor Pop
Petak, 11 Prosinca 2009 22:34
Mladost - Šibenik 13:4
    U prvoj utakmici prvoga kola kupa, zagrebačke skupine, sastali su se domaća Mladost i Šibenik. Iako se Mladost smatrala favoritom, od Šibenika se očekivalo da prova pomrsiti račune. Utakmicu otvaraju sidruni. Prvo centar Šibenika Brlečić lijepom šaubom pogađa prečku, a tri napada iza Hinić postiže gol sa sidruna za 1:0. Nakon tog početka centra Šibenika se sve manje i manje vidjelo, a s druge strane Hinića sve više i više. U petoj minuti utakmice Hinić s lijevog vanjskog, iz polukontre, postiže zgoditak za vodstvo Mladosti 2:0. U 7. minuti Milaković s druge stative na asistenciju Karača s lijevog vanjskog postiže zgoditak za 3:0. U posljednjoj minuti prve četvrtine umornog Brlečića na dva mjenja Sutić tako što ulazi s lijevim krilom na centra. Nakon što je izborio isključenje izvlači se na vanjskoga odakle zabija za 3:1. U drugoj četvrtini Mladost brzo povećava vodstvo na 5:1. Oba puta Hinić sa stative s igračem više. Nakon toga Samodol smanjuje na 5:2, a nakon toga Babić zabija za 6:2 nakon što ga je Amerikanac u redovima Šibenika previše pustio, a Kačić loše reagirao. Šibenik opet smanjuje preko Brkića iz peterca kojeg je izborio Brlečić. Međutim Mladost preko Petkovića i Lončara povećava na 8:3 što je konačni rezultat prvog poluvremna. Drugo poluvrijeme je bilo riješeno rezultatske neizvijesnosti pa se igralo s manje želje i volje, a onda je i igra bila dosadnija. U trećoj četvrtini Mladost povećava do 11:3 preko još dva gola Hinića i jednog Petkovića. U posljednjoj četvrtini Mladost je nakon golova Muslima i Petkovića vodila i 13:3 da bi na kraju Jakov Belamarić smanjio na 13:4.

U otvaranju utakmice ključnu su ulogu odigrali centri. S jedne strane Hinić je bio dominantan i Šibenčani ga nikako nisu mogli zaustaviti, a s druge Šibenik ima problem što nema drugog centra koji bi mogao odmoriti Brlečića. Nakon što se Brlečić umorio, napad Šibenika bio je nevidljiv. Centar je bio daleko od gola ili ne bi mogao uzeti poziciju pa su igrači Mladosti mogli dugo stati u presingu. Ono malo šuteva što su šibenčani uputili uglavnom je završavalo na prečki. Osim toga u par navrata su krivo dodali loptu s igračem više. Kačić, golman Šibenčana, je bio nevidljiv pa ga na poluvremenu zamjenio mladi Jukić koji se nije prepao i odma nakon ulaska  skupio je par obrana. Što se Šibenika tiče još treba napomenuti da je očito da im fali par kvalitetnih zamjena. Možda bi u tome slučaju i koncetracija pri šutu bila bolja budući bi se igrači manje umarali.

Igru Mladosti je teško ocijeniti protiv protivnika koji je imao ovako loš dan. U svakom slučaju treba spomenuti dvije stvari: briljantnog Hinića i jako lijepu igru s igračem više. Hinić je zabio šest golova te izborio jako puno igrača više. Što se tiče igrača više prepoznatljiv je Nikolićev utjecaj, igra je brza, stative se puno kreću i najčešće one rješavaju.

Dubrovački dvojac Računica i Sutić uklopio se u ostatak momčadi. Sutić se puno borio, solidno igrao i nije puno griješio ali šut mu nikako nije išao, potrošio je sigurno 10 lopti. Interesantno je primjetiti da je u par navrata ulazio u dva metra s vanjskim igračem da bi odmorio Brlečića te se solidno snašao. Računica se nije vidio, da nije skupio 3 isključenja ne bi bio siguran je li uopće igrao ovu utakmicu.
Posljednja izmjena Srijeda, 23 Prosinca 2009 03:42