Počela 2018. PDF Ispis
(5 ocjena, prosjek: 5.00 od 5)
Četvrtak, 11 Siječnja 2018 01:10

izvor dubrovacki.hr, foto Tonči Vlašić

Nastavljena je sezona Jadranske lige čime su odigrane prve utakmice u 2018. godini. Partizan je stigao u Gruž i ostavio solidan dojam, Jug je pobjedio 15:10 i zagrijao se za nastavak Lige prvaka kada u subotu stiže OSC.

Bijač danas nije bio u sastavu pa je po prvi put Jarak bio prvi golman, a Vukojević drugi. Kapetan je bio Joković i za nagradu krenuo s klupe Smile. Nije bilo ni Ivankovića tako da su Čulina i Kržić zauzeli mjesta u rosteru.

Jarak je krenuo jako dobro u utakmicu imao je 2-3 odlične obrane u otvaranju utakmice. I inače je do kraja imao nekoliko odličnih obrana na prebačaj, ili iza loše držanog bloka, a primao je laganije udarce čak i iz većih udaljenosti. Prva četvrtina pokazala je da će ovo biti utakmica s puno golova što smo i očekivali. 7:2 za Juga nakon 8 minuta, a u nastavku ipak opuštenija igra i 8:8 u preostale tri četvrtine.

Kržić i Čulina prvi put ulaze 10 sekundi prije kraja prve četvrtine i do kraja imaju značajniju minutažu, posebno Kržić koji je većinom igrao na lijevoj strani. Rašović je zabio 5 golova, ali je i najmanje 3 puta izlazio na klupu nakon pogrešaka koje ne bi smio raditi u utakmicama većeg intenziteta i značaja. Vidjeli smo cijeli niz tih edukativnih vađenja iz igre od Macanovog na samom početku kada je plivao u obranu dišući samo na lijevu stranu, ne imajući pojma da mu s desne strane malo po malo bježi jedan protivnički igrač. Pa kasnije do cijelog niza od kojih bih izdvojio isključenje Pavličevića jer mu se takve situacije češće ponavljaju. Naime, već je protekao gotovo cijeli napad, ostale su još 2-3 sekunde, a lepeza Partizana jer već izgubila formaciju jer se igrači pripremaju na povratak u obranu kako bi spriječili kontru. A ni kroz cijeli napad nisu bili baš u situaciji da s bilo koje pozicije budu opasni. I u takvoj situaciji Jugov bek radi izbačaj bez lopte jer potpuno bespotrebe jaše na leđima sidruna.

Nakon Božićnih i Novogodišnjih praznika momčadi polako ponovno ulaze u ritam utakmica i hvataju formu. Nije ni OSC odigrao dobro u domaćem prvenstvu gdje je na domaćem bazenu pobijedio Honved 9:4 (5:3 na kraju treće četvrtine). Nije bilo trenera Petika pa je njegov pomoćnik nakon utakmice izrazio nezadovoljstvo igrom svoje momčadi. Posebice je istaknuo brojne pogreške u napadu i nedostatak mirnoće. Najzadovoljniji je bio odličnom golmanskom izvedbom.

U idućih 28 dana Jugaše očekuje niz utakmica. Od OSC-a, preko dvije protiv Olympiakosa, dva gostovanja u Splitu (Mornar i Jadran), gostovanja u Herceg Novom, a i 6 jugaša je na listi izbornika Tucka za utakmice Svjetske lige u Njemačkoj.