Početna Pogled s desna [LIGA PRVAKA] Najava 7. kola
[LIGA PRVAKA] Najava 7. kola PDF Ispis
(5 ocjena, prosjek: 5.00 od 5)
Srijeda, 24 Siječnja 2018 01:13

Najteže gostovane Juga u grupnoj fazi, OSC traži povratak u borbu za final8, mađarski derbi te još jedno gostovnje velikana u Berlinu obilježit će ovo kolo Lige prvaka.

Jug će već u 16 sati zaigrati protiv Olympiakosa koji je jedina neporažena momčad ove sezone. Imaju neriješeno u prvom kolu u Barceloni i 5 pobjeda u nizu. Igraju jako dobro, smireno kontroliraju i rezultat i ritam utakmice. A ove sezone pokazali su da znaju kazniti protivnika koji se opusti. Tako su Dinamo poveli 7:1 već nakon 8 minuta, Hannoveru 6:0 na poluvremenu. U gostima su slomili OSC u trećoj četvrtini kada su poveli 8:3. Partizana nećemo ni spominjati, a osim Barcelonete još ih je samo Brescia u Italiji držala u egalu, čak i trebala pobijediti da su odigrali malo pametnije u završnici. Ali Medo je 3 sekunde prije kraja zabio pobjednički gol za 6:7.

Olympiakos je puno dobio povratkom Gounasa i dovođenjem Obradovića. Gounas je ionako i ranije bio odlično uklopljen u igru koju njeguje Vlachos uz pomoć pomoćnika Koljanina, a Medo se izvrsno uklopio u sve segmente igre. Čak je toliko spreman, obzirom da poznate kronične probleme s ozljedama, da i po nekoliko napada u nizu u završnici utakmice nakon bekovskih rola odlazi u napadu na 2 metra. U biti Olympiakos i nema drugog sidruna jer Vlachos ne koristi previše mladog 18godišnjeg Nikolaidisa. Bušlje igra izvrsno na beku, pobrojali smo po 6-7 izvrsnih obrana po utakmici u kojima protivnički sidruni što naprave očiti kontrafaul što nisu u stanju uzeti poziciju kroz cijeli napad. Genidounias je još bolji u šuterskom dijelu u odnosu na lanjsku sezonu, a najveći forte im je obrana. Kompaktni su, malo se, a kvalitetno miču s igračem manje. U zoni su uigrani i uvijek koriste situacije u kojima se vraća igrač s najudaljenijeg ili u tom trenutku najmanje opasnog protivnika. A tu je i Pavić koji zatvori eventualne propuste. Agresivni su i imaju najmanje 3 osvojene lopte bez faula na vanjskim pozicijama u svakoj utakmici. Još nismo spomenuli Fountoulisa, a on na sve nabrojeno donosi dodatnu klasu u napadu. Zabio je neke golove i s 10 metara u prethodnim kolima.

Jug prima više golova u odnosu na prošle sezone. Od Dinama 12, OSC-a 10, Brescie  i Barcelonete 9. Osim toga svi su bar za nijansu napaljeniji protiv Juga obzirom na rezultate protekle dvije godine, a posebice se to odnosi na momčad iz Pireja. Poraz u finalu 2016-te što im je bio jedini poraz te sezone i još plus poraz lani odmah u četvrtfinalu, oba puta od Juga, sigurno je i motiv više.

OSC je nakon 2 pobjede nanizao 4 poraza. Ipak, kako je bilo puno neriješenih, plus neki porazi na početku favoriziranih, nisu puno zaostali. Ako pobjede Dinamo dolaze na 9 bodova i vraćaju se u igru za final8. S druge strane Dinamo je zadnje dvije utakmice remizirao. Prvo u Barceloni, a onda doma protiv Brescie. Da su malo pametnije odigrali završne 4 minute zadnje četvrtine kada su poveli 8:6 mogli su i pobijediti Talijane. A onda su primili 3 gola i spašavali bod u zadnjem napadu. Doduše bili su i značajno oslabljeni, nije igrao Lazarev koji je kolo ranije zabio 4 od 7 golova za bod protiv Barcelonete. Pobjedom bi definitivno izbacili OSC, a sebe promovirali za final8.

Brescia će u ovom i idućem kolu protiv Partizana upisati 6 bodova i doći već do ukupno 16. Igraju puno bolje nego prošlih godina. Izvrsno se uklopio Mlađan Janović koji je čak i puno discipliniraniji u igri nego prošlih sezona.

Barceloneta i Hannover igraju u četvrtak. Od Hannovera smo očekivali više, ali nisu učinili veći iskorak u odnosu na lani. Iako ove godine barem ne gube bodove od Partizana, dapače pobijedili su ih 16:6 nedavno. Katalonci dosta osciliraju i čak su tri puta remizirali u šest kola. Ovo bi ipak trebala biti utakmica  sličnija onoj protiv OSC-a (12:6, čak 10:2 početkom zadnje četvrtine), nego onoj protiv Dinama (7:7 uz hvatanje zaostatka kroz cijelu utakmicu)

17.00 Olympiakos (GRE) v Jug Croatia Osiguranje (CRO) (16 po hrvatskom vremenu)

18.30 A Hid-OSC  (HUN) v Dinamo (RUS)

20.30 AN Brescia (ITA) v Partizan (SRB)

(Četvrtak)

19.15 Barceloneta (ESP) v Waspo 98 Hannover (GER)

Poredak:

1. Olympiakos 16, 2. Dinamo 11, 3. Brescia 10, 4. Jug 10, 5. Barceloneta 9, 6. OSC 6, 7. Hannover 6, 8. Partizan 0

Jadran je već sinoć pobijedio u Sabadellu 10:8 i prekinuo niz od dva poraza.

Najzanimljivije bi trebalo biti u Szolnoku iako je Eger u zadnje vrijeme loše  prolazio u tim dvobojima. Doduše sada se ne igra za trofej kao recimo u lanjskoj play off seriji mađarskog prvenstva kada nisu bili ni blizu, pa očekujemo ipak neizvjesniju utakmicu. Ipak, branitelj naslova je pokazao da se ne šali i u prošlom kolu kada je u Igalu vodio 9:0 na poluvremenu! Malo nam je ova druga grupa u sjeni izjednačeniji i zbog Juga zanimljivije grupe A, pa i nismo toliko često gledali Szolnok ni Eger da bi ih detaljnije secirali.

Spandau je već u Berlinu pobijedio Szolnok i Eger (i jednu i drugu utakmicu su dobili 10:9) i sad za nagradu stiže Pro Recco. Osim jako lošeg nastupa u prvom kolu, i to nakon dobre prve četvrtine i vodstva 3:2, u Igalu, sve ostalo su odigrali izvrsno čemu svjedoči i 15 bodova odnosno 5 pobjeda u nizu. Vidjet ćemo hoće li se uspjeti napadački nositi i protiv Vujasinovićeve momčadi. U utakmici na mali broj golova nisu favoriti.