Početna Pogled s desna [LIGA PRVAKA] Najava 8. kola
[LIGA PRVAKA] Najava 8. kola PDF Ispis
(7 ocjena, prosjek: 5.00 od 5)
Srijeda, 07 Veljače 2018 00:16

Na redu je 8. kolo Lige prvaka. Sustav natjecanja je takav da nakon što si svi odigrali sa svakim, sada se drugi krug igra obrnutim redoslijedom tako da su isti suparnici kao u prošlom kolu, samo su domaćinstva zamijenjena.

U Pireju je Olympiakos s 8:6 bio bolji od Juga. Početak je bio loš za goste, nakon četvrtine i pol 4:0. Ali Jug je nastavak odigrao jako dobro, bio u igri za bod do samoga kraja kada je Obradović, kako to već obično i biva, uzeo loptu u svoje ruke kada se utakmica lomi i s 2 gola dobio nova 3 boda Olympiakosu. Nije Olympiakos briljirao u toj utakmici, odmoglo je i to što je Genidounias dosta rano, početkom treće četvrtine dobio isključenje s pravom zamjene. On je iznimno bitan u igri jer bez njega nema ravnotežu u napadu, postaju šuterski bezopasni s desne strane. Vlachos je tome doskočio što je čak u jednom navratu Obradović bio desno krilo s igračem više, i odmah i zabio gol. Neuobičajeno visoku minutažu imao je drugi sidrun Nikolaidis, pa se Obradović nije morao trošiti na dva metra. Glavni razlog tome bio je ponovno blago rečeno mekani kriterij suđenja (pa je  on lakoćom zarađivao igrače više), ponovno je u Jugovoj gostujućoj utakmici dosuđeno 30 isključenja. Na kraju treće četvrtine omjer 15:9 u korist domaćina, što su sudi ujednačili u zadnjih 8 minuta.

Jug je smanjio broj primljenih golova u odnosu na neke predhodne utakmice, a da je u napadu realizirao bar neke od zicera (Lončar 2 puta loše reagirao na stativu uz jedan loš šut s 5 metara, čista kontra Ivankovića…) zabio bi dovojno za bod(ove).

Jug je pao na petu poziciju pa se bodovi u ovoj utakmici nameću kao imperativ. Ali dovoljno je utakmica do kraja da se protiv direktnih konkurenata za preostala 3 mjesta (Oly je siguran, a s eventualnom pobjedom i siguran prvi) nadoknadi čak i ova utakmica. Ali bi onda svaka slijedeća bila iznimno bitna, ali i svi ostali su lakši protivnici od grčke reprezentacije pojačane s Pavićem, Bušljom i Obradovićem. A s druge strane, ako bi Jug upisao 3 boda, Olympiakos bi morao biti ozbiljniji u preostalim kolima kako bi osigurao poziciju broj 1 prije final8-a.

Barceloneta je u prošlom kolu tek 5 sekundi prije kraja golom Vrlića sa stative s igračem više pobijedila Hannover koji je još bio i oslabljen neigranjem Radovića. U najavi smo napisali da očekujemo uvjerljivu pobjedu Barcelonete, ali izgleda da Perrone, Munarriz, Vrlić i ostali previše osciliraju u igri ove sezone. Čak i protiv Hannovera koji je bez Radovića odigrao manje jednodimenzionalno. Inače sve guraju na njega i Brguljana, a sada unatoč 6 Darkovih golova i ostali igrači su puno više sudjelovali u završavanjima napada. Trener Seehafer bi se trebao pobrinuti da to i inače bude tako.

Prije koji dan pobijedili su u derbiju njemačkog prvenstva Spandau i to u Berlinu s čak 11:7. I to bez gola Brguljana i samo 2 Radovića što je možda naznaka gore spomenutoga. Teško je predvidjeti kakva nas utakmica očekuje obzirom na Barcelonetine oscilacije u igri. Oni su za vikend osvojili domaći kup, ali konkurencija u španjolskoj nije pretjerano snažna.

U utakmici Brescie i Partizana u prošlom kolu bilo je čak i gore po goste od očekivanoga, nakon prvih 8 minuta čak 7:0. Brescia se opustila i nije do kraja masakrirala Partizan. Opuštanja je bilo čak i malo previše pa na kraju samo 13:9. Razlika u Beogradu također ovisi isključivo o Janoviću, Presciuttijima, Paskoviću, Muslimu, Nori i ostalima.

Dinamo je od početka utakmice dominirao u Budimpešti protiv OSC-a, vodio je 6:1 na poluvremenu i na kraju s 10:5 upisao još jednu pobjedu, opet bez Lazareva. Očito se mađarska momčad ne može nositi s protivnicima u Ligi prvaka, a Dinamu je svaka pobjeda jako bitna tako da se i danas očekuje sličan ishod.

Grupa A

18.30     Jug Croatia Osiguranje v Olympiakos                       ArenaSport 1

18.30     Waspo 98 Hannover v CN Atletic Barceloneta

18.30     Partizan v AN Brescia

19.15     Dinamo Moskva v A Hid-OSC                                     *17.15 po hrv vremenu, ArenaSport 1

Poredak:

1. Olympiakos 19, 2. Dinamo 14, 3. Brescia 13, 4. Barceloneta 12, 5. Jug 10, 6. OSC 6, 7. Hannover 6, 8. Partizan 0

U grupi B puno je toga izvjesnije, bar što se tiče plasmana na final8. Jadran trenutno odlično stoji, a čak i s 13 bodova nakon pol natjecanja je tek na petom mjestu. Slijedi im utakmica protiv Sabadella u kojoj će upisati još 3 boda. Vodili su cijelo vrijeme i u Kataloniji, ali su tek u zadnjih par minuta prelomili utakmicu nakon što se domaćin vratio na 8:8.

Eger je neočekivano uzeo 3 boda u Szolnoku koji je tako pomogao sunarodnjacima koji su tako skočili s pete pozicije. Nagy nije branio nego je u zadnjih nekoliko minuta ušao s klupe spasiti situaciju, ali nije išlo. Čitali smo u izvještaju iz mađarske lige da ni u prošlom domaćem kolu nije bio u formi i odma se Szolnoki jako mučio i protiv BVSC-a. Sada prije reprezentativne pauze još jedan međusobni obračun u mađarskoj u kojoj je Szolnoki opet favorit.

Spandau je u Berlinu pobjedio i Eger i Szolnoki, a u prošlom kolu Pro Recco je slavio sa samo 10:9 iako je na ulasku u zadnju četvrtinu bilo 10:6. U gostima će biti puno teže tako da bi se sve moglo odlučivati u zadnjem kolu protiv Jadrana.

Steaua je u Nizozemskoj vodila 13:0! Što napisati u najavi utakmice istih protivnika u Bukureštu?