Početna Pogled s desna [LIGA PRVAKA] Najava 10. kola
[LIGA PRVAKA] Najava 10. kola PDF Ispis
(6 ocjena, prosjek: 4.83 od 5)
Srijeda, 14 Ožujka 2018 00:28

Na rasporedu je 10.kolo Lige prvaka u kojem nas očekuju međusobni dueli 4 momčadi u grupi B od kojih će jedna na kraju ostati bez plasmana na final8. U grupi B Eger dočekuje Spandau i nakon ove utakmice ova grupa bi mogla dobiti konačni redoslijed.

U grupi A igraju:

17.30 Olympiakos - A Hid-OSC     (16.30 po našem vremenu)

18.30 Jug Croatia Osiguranje  - AN Brescia

18.30 Partizan - Waspo 98 Hannover

19.15 Dinamo Moskva- Atletic Barceloneta          (17.15 po našem vremenu)

U prošlom kolu Dinamo je osvojio bod u Bresci, a Jug je pobijedio u Budimpešti pa su očekivanja koja već 3 kola objavljujemo malo modificirana:

5. Jug 16 - BRE, bar, HANN, par, DIN

Vidimo da je ovo kolo vjerojatno najbitnije, odnosno da u njemu imamo međusobne obračune ove 4 momčadi. U gornjim projekcijama upisana su po 3 boda za domaće ekipe, Dinamo i Jug. U tom slučaju imali bi opet sve 4 momčadi unutar 2 boda za zadnja 4 kola.

Dinamo je u Barceloni odigrao 7:7. Veliki dio utakmice je vodio, a briljirala su dva ljevaka, Lazarev 4 i Nagaev 2 gola. Lazarev se u prošlom kolu vratio u momčad nakon ozljede tako da ćemo opet vidjeti obračune njih dvojice protiv Perronea. Dinamo je do sada odigrao jako dobro, a ovo im je možda i ključna utakmica u kojoj bi mogli ostvariti bodove za plasman na final8. Slijede im Hannover i Partizan gdje moraju upisati 6 bodova, a u zadnja dva kola im neće biti lako s Olympiakosom i Jugom.

Barceloneta jako puno oscilira. Imaju dosta mladih igrača koji imaju veliku minutažu pa to možda i nije neočekivano. Perrone, Munarriz i Vrlić bi imali veliku minutažu u bilo kojoj momčadi u ovom natjecanju. Najvjerojatnije će i u ovoj utakmici biti jako neizvjesno do samoga kraja. Gol amo ili tamo ili možda čak opet neriješeno.

Brescia je momčad iskusnih igrača. Igraju s golmanom Del Lungom (28 godina) i još 9 igrača (najmlađi Nicolas Presciutti s 24, a najstariji brat mu Christian s 35). U momčadi su mlađi rezervni golman Moretti i još dva od tri igrača Guerrato, Guidi i Manzi, ali oni praktički i nemaju minutažu. Opširnije o Bresci i Jugu u zasebnom tekstu.

Olympiakos igra protiv OSC-a koji i po rezultatima u Europi i u domaćem prvenstvu očito jedva čeka kraj sezone. U zadnjim kolima u Mađarskoj dva teška, baš teška poraza od Szolnoka (čak 9:3 na poluvremenu) i FTC-a (10:2 na kraju treće četvrtine). Grcima trebaju bodovi da potvrde prvo mjesto. Slijedi im i Partizan, a onda u zadnja 3 kola ipak nešto teži raspored (BRE, din, BAR) pa ne smiju sada griješiti.

Grupa B

18.30 Szolnoki Dozsa-Kozgep -  AZC Alphen

18.30 ZF Eger - Spandau 04

18.30 Steaua - Astralpool Sabadell (17.30 po našem vremenu)

20.30 Pro Recco - Jadran Carine Herceg Novi

Szolnoki se nakon krize dignuo i sad mora čekati kiks Egera ili doći do pobjede u Genovi na Veliku subotu kako bi izbjegao treće mjesto u grupi koje bi mu donijelo Juga ili Barcelonetu u četvrtfinalu i Pro Recco u polufinalu. Ako odigraju ozbiljno ni 20 razlike protiv Nizozemaca nije nemoguće.

Spandau odlazi na prvo gostovanje u Mađarskoj. U prvom kolu na gostovanju u Igalu pretrpljeli su teški poraz 11:5, a u osmom još teži u Genovi 12:4. Doma su pobijedili Egera i Szolnok po 1 razlike, ali biti će znatno teže u gostima.

Pro Recco će ugostiti Jadrana koji je nakon fenomenalnog starta dosta pao u zadnjih par kola. Bilo im je teško pratiti ritam utakmica nakon nekih ozlijeda, a i očekivan je pad obzirom da su i igrali iznad očekivanja. Šteta zbog poraza doma od Sabadella jer su mogli do zadnjeg kola biti u igri.

Posljednja izmjena Srijeda, 14 Ožujka 2018 00:37