Početna Pogled s desna [LIGA PRVAKA] 11.kolo - ključno za druge pozicije u grupi
[LIGA PRVAKA] 11.kolo - ključno za druge pozicije u grupi PDF Ispis
(4 ocjena, prosjek: 5.00 od 5)
Četvrtak, 29 Ožujka 2018 23:31

Na rasporedu je 11. kolo Lige prvaka. Ne baš pametno odabran termin na Veliku subotu. Pogotovo što se većina kola inače igra srijedom. 4 su kola do kraja, a ovo bi se moglo i trebalo pokazati kao ključno u borbi za drugu odnosno treću poziciju u obje grupe; u grupi A u međusobnom srazu Barcelonete i Juga,  u grupi B u utakmici Pro Recca i Szolnoka koji se bori protiv Egera za to drugo mjesto.

U prošlom kolu u Grupi A međusobno su se susrele 4 momčadi koje se bore za 3 mjesta za final8. Jug je opravdao ulogu favorita i doma pobijedio Bresciu, dok je Barceloneta pokazalo uspon forme i uvjerljivo slavila u Moskvi i dovela Dinamo u tešku poziciju.

Kao što od polovice grupe faze objavljujemo predviđanja za ovu grupu evo i danas:

5. Din 16 - hann, PAR, OLY, jug

Iako je to bodovno još uvijek blisko, u biti se više ne vodi borba 4 ekipe za 3 pozicije, nego se Jug i Barceloneta bore za drugo odnosno treće, a Brescia i Dinamo za četvrto mjesto.

Barceloneta - Jug Croatia osiguranje                      11.45 subota

Ovo je ključni dvoboj za drugo mjesto u grupi A. Ako Barceloneta upiše 3 boda sigurno je druga, a Jugu je najvjerojatnije dovoljno i neriješeno (Katalonci idu u Pirej u zadnjem kolu, a Oly sigurno ne želi Juga u polufinalu). Međutim, također u subotu, ali tek kasno navečer, u Genovi gostuje Szolnok. Branitelj naslova opet je u odličnoj formi i treba pobjedu u gostima protiv Pro Recca kako bi izbio na drugo mjesto koje omogućava i jednima i drugima da se ne sretnu prije finala. A ako Szolnok ne pobjedi biti će treći i u četvrtfinalu ide na drugoga iz ove grupe.

Barceloneta je u zadnjim utakmicama pokazala veliku formu. Uvjerljiva pobjeda u Moskvi (9:5), očekivano protiv Partizana (16:5) i uvjerljivo u Hannoveru (13:7). Sjećamo se kako su u Gružu stigli veliki zaostatak 7:2 u zadnjih 20 minuta.

Nije ni Jug spavao i također igra u puno boljoj formi nego u prvom dijelu sezone. Redom su pobijeđivani Olympiakos, OSC i Brescia. Opširnije o ovoj utakmici u zasebnom članku.

Waspo Hannover - Dinamo Moskva                        19.30 subota

Dinamo je napravio ogromni kiks remijem doma protiv OSC-a (suci su im poklonili i taj jedan bod). Donekle su o ispravili još jednom podjelom bodova u gostima u Bresci, a onda su poraženi u Moskvi od Barcelonete. Nisu igrali dobro, puno su griješili u tom susretu. U kontinuitetu im se događalo da ne mogu uopće kvalitetno postaviti napad i da je zona Barcelonete lakoćom kontrolirala i sidruna i vanjsku liniju. Do poluvremena su se još dobro držali u obrani, a onda su u 3 uzastopna napada primili 3 gola za 2:6 (Vrlić dva puta sa dva metra) i totalno su se raspali. Realno gledajući Brescia je lagani favorit za to četvrto mjesto jer imaju bod više. Obje ekipe bi trebale upisati 6 bodova i onda gledati mogu li protiv Olympiakosa (oboje) i Barcelonete (Bre) ili Juga (Din) uzeti još nešto. Mala prednost Dinama može biti to što igraju doma protiv Olympiakosa, a Brescia obje te utakmice u gostima.

Ali da bi o ičemu razmišljali, Rusi moraju pobijediti u Njemačkoj. Obzirom da nisu u nekoj bajnoj formi u zadnje vrijeme, neće im biti lako. Hannover nema što izgubiti i može kroz ovu utakmicu dizati formu za zadnji dio sezone u kojemu će im finale domaćeg prvenstva protiv Spandaua biti vrhunac. Ako Brguljan, Radović i ostali na taj način shvate ovu utakmicu očekuje nas neizvjesna i zanimljiva utakmica.

Brescia - OSC                    20.30 subota

OSC je pretrpio još jedan težak poraz u domaćem prvenstvu, doma od Szolnoka 8:15 (2:7 nakon 2 četvrtine). U Europi imaju još manje motiva nešto značajne napraviti u ova zadnja 4 kola obzirom da su do sada upisali čak 7 poraza u 10 kola. Brescia je doma dosta opasnija momčad tako da bi u ovoj utakmici trebala doći do nova 3 boda. Nisu se iskazali u prošlom kolu u Gružu, a vidjet ćemo kakva je situacija s Paskovićem koji nije igrao niti u posljednjem kolu nacionalnog prvenstva prije koji dan.

Partizan - Olympiakos                    18.30 subota

Partizan je na svom zacrtanom putu ove sezone, nula bodova u 10 utakmica. Tako će biti i nakon jedanaeste.

Jadran - Steaua  19.00 subota

Novljani su svoje šanse za final8 prokockali u prošlih nekoliko kola. Igrali su jako dobro do nove godine, a iza toga Szolnoki (6:14), Sabadell (10:8), Sabadell (7:8 i to doma), Szolnoki (10:13 uz egal utakmicu do zadnje minute). Sada očekuju Steauau protiv koje su u prvom dijelu slavili 8:4. Ali bilo je 4:4 na kraju treće četvrtine. Jadran obično u ovom dijelu sezone igra dobro, što se uvije vidi i na final4-u Jadranske lige. Ako su podigli formu, što smo mogli vidjeti i u prošlom kolu, favoriti su u ovom dvoboju. Ponovno bi trebali ostaviti protivnike na malom broju golova.

Pro Recco - Szolnoki                      20.30 subota

Veliki derbi ovog kola. Szolnoki je upao u veliku krizu u kojoj je izgubio dvije utakmice protiv Egera i samim time i drugo mjesto u grupi. Sada im trebaju 3 boda u ovoj utakmici kako bi se vratili na drugu poziciju. Igraju puno bolje u zadnje vrijeme i sada moraju pokazati najbolju formu. Prvi dvoboj bio je buran, Gitto je napravio brutaliti što je i prelomilo utakmicu. Iako i već prije toga Szolnoki je uspio izjednačiti nakon što je od početka utakmice hvatao zaostatak (krenula je utakmica s 0:3, pa su ih stigli na 7:7 na početku zadnje četvrtine). Pro Recco bez Sukna nije toliko dominantna momčad. Nemaju klasu na golu, imaju Gitta, Alesanija, Brunija što je puno imena na 13 igrača u rosteru. Moraju se pokriti s preostalih 8 igrača. Mislim da iznenađenje u ovoj utakmici zaslužuje puno manji koeficijent od 5.00 koliko je trenutno na pobjedu Szolnokija.

Spandau 04 - Alphen                      19.30 subota

Spandau je na putu prema final8. Bit će zanimljivo pratiti hoće li i iduće sezone biti ovako uspješni (iako su imali jako puno sreće sa ždrijebom) pa da možda dvije njemačke momčadi (Hannover će dogodine biti domaćin i imat će zagarantiran nastup) budu među 8. I ovogodišnji uspjeh veliki je korak za tamošnji vaterpolo. U prošlom kolu konačno su i na teškom gostovanju pružili značajni otpor. Iako je bilo 8:4, Eger im je slomio otpor tek u zadnje 2 minute utakmice. Loše svjetlo baca podatak da su vodili 2:4 nakon 13 i po minuta igre, a ona u preostalih 18 i po nisu zabili niti jedan gol.

Sada ih očekuje najlakši mogući posao.

Sabadell - Eger                 12.00 nedjelja

Eger će već znati kako je Szolnoki prošao u Genovi i hoće li se već nakon ovog kola moći početi radovati drugom mjestu u grupi.

Posljednja izmjena Četvrtak, 29 Ožujka 2018 23:39