Početna Pogled s desna [JVL] Mladost prvi put ikad u finalu
[JVL] Mladost prvi put ikad u finalu PDF Ispis
(6 ocjena, prosjek: 4.83 od 5)
Subota, 14 Travnja 2018 01:26

foto Tonči Vlašić, dubrovacki.hr

Po prvi put, u 10-tom izdanju ovog natjecanja, Mladost je uspjela izboriti plasman u finale regionalne lige. Jug je, s druge strane, samo 2012-te ostao izvan prva dva mjesta zauzevši treće mjesto.

Današnje polufinalne utakmice donijele su poraze dva Jadrana; hercegnovskog od Mladosti nakon peteraca i splitskog od Juga. Po očekivanjima, prvi sraz bio je puno neizvjesniji.

Mladost je bolje ušla u utakmicu i povela 2:0 preko Radua s dva metra i Zović iz peterca. Ali tada s Jadran uozbiljio i dosta lagano već do kraja prve četvrtine okrenuo u 4:2. Iako je trener Bajić naglasio da Mladost mora zaustaviti kontru protivnika, vidjeli smo čak dva gola iz kontri Jadrana već tada. Kasnije su mladostaši uspjeli u naumu i spriječili su protivnika u ovom segmentu igre

I u drugoj četvrtini Jadran je osjetno bolji i odlazi na 6:2. Tek u zadnjoj minuti Bukić prvim golom postiže treći gol za Mladost nakon 12 i po minuta igre. Obrana Jadrana je bila očekivano kvalitetna, zona je funkcionirala kako je to Gojković i zamislio.

U nastavku utakmice dolazi do promjene sudačkog kriterija, i dosta je odluka koje idu u korist Mladosti. Isplatili su se prigovori iz prvog reda lože koja se opet aktivirala iako je i na posjećenijoj Jugovoj utakmici bili iznimno malo gledatelja.

Mladost je iskoristila ponuđeno i dolazi na -1 na kraju treće, a do kraja uspijeva i izjednačiti na 10:10. Čak je u zadnjem napadu Bukić imao šansu postati junak pobjede, ali je njegov udarac obranio Kandić. I do tada je Bukić imao 3 jako dobra udarca i bio najbolji strijelac utakmice.

U raspucavanjima s 5 metara promašili su Petković i Mijušković tako da je Mladost s 14:12 otišla u svoje prvo finale. Zanimljivo da mladi Mijušković (18) nije uopće ulazio u igru tijekom 32 minute. Inače, zanimljivo da trener Gojković nije uopće koristio Aleksu Ukropinu nakon što je u prvoj četvrtini odigrao 2 minute. Ne znam je li u pitanju ozljeda ili je kažnjen nakon jednog lošeg dodavanja. S druge strane neshvatljiva je odluka trenera Bajića koji je jako malo koristio Miloša. U tih par navrata što ga je ubacio, dva ili tri puta, prvi put u trećoj četvrtini Lovre je zabio dva gola. I to jako bitna. Prvi za 7:5 nakon što se Jadran mogao opet odvojiti na +4 nakon serije Mladosti i drugi, posljednji na utakmici za 10:10. Oba gola zabio je iz teških situacija s desne strane.

Kriterij suđenja promijenio se u poluvremenu. Do tada smo imali dobro suđenje, a onda dolazi do niza odluka u korist Mladosti. Možda najbolji primjer je zadnji igrač više. Plivali su Petković i Bukić točno jedan pored drugoga u napad Mladosti 20 sekundi do kraja utakmice i na polovici igrališta Bukić podronjuje pod protivnika. I sudac Radičević sudi izbačaj umjesto kontrafaula. Ili izbačaj Merkulova, i to treći, nakon što je Radu prešao preko njega nakon što je Mladost osvojila loptu, itd. Inače u prvom poluvremenu imali smo omjer igrača više 5:4 u korist Jadrana (plus je jednom Jadran ima 2 igrača više, a Mladost peterac), a  u drugom 5:9 u korist Mladosti uz jedan peterac za Jadrana.

Polufinale Triglav jadranske lige

Jadran Carine Herceg Novi – HAVK Mladost          12:14 (4:2, 2:1, 1:3, 3:4 – peterci 2:4.
Bazen u Gružu Suci: Vlaho Radičević (Dubrovnik) i Veselin Mišković (Kotor).

Jadran: Kandić, Ukropina, Popadić, Kriještorac (+1), Murišić, Merkulov 1, Baničević, Gardašević 2, Radović 1(+1), Spajić 2, Drašković 2, Petković 2(1+0), Tešanović, Mijušković (+0). Trener: Vladimir Gojković.

Mladost: Marcelić, Radu 1(+1), Zović 1(1+1), Bajić, Biljaka, Bukić 3(+1), Marković 1, Lazić, Herceg, Paškvalin, Valečić 1, Bašić 1(+1), Slade, Miloš 2. Trener: Zoran Bajić.

Igrač više: Jadran 10, Mladost 13
Peterci: Jadran 1/1, Mladost 1/1

U drugom polufinalu Jug je već nakon 6 minuta vodio 4:0. Jadran nije mogao postaviti niti lepezu u napadu i većinu vremena kada je bio u posjedu lopte razmišljao je samo o tome kako spriječiti Jugovu kontru. Pogodio je Benić odmah u startu kontru s lijeve strane, kasnije i Fatović, a još su se jugaši ispromašivali (Lozina, Ivanković…). Kako je utakmica izgledala u tih 6 minuta činilo se da Jug može, da hoće, pobijediti i 20:0. Svima je bilo jasno da neće, a nekoliko je razloga tome. Prvi, Jug ove sezone nema kvalitetom ujednačenu momčad. Drugi, trener Kobešćak i ovakve utakmice koristi za razvoj mladih igrača. Marko Žuvela je tek nedavno napunio 16 godina i ovakve utakmice su mu odlične da kroz minute provedene u igri skuplja iskustvo i znanje koje će jednog dana, uz puno rada, od njega napraviti novog nositelja igre Juga i reprezentacije. Treće i možda i najvažnije Jug nije imao uopće vremena za normalnu pripremu za ovaj turnir. Ne znam tko i kako slaže kalendar, ali staviti završnicu lige nakon što su igrači bili 8 dana s reprezentacijama i tek se prije dva dana vratili u klubove, nije baš da budemo blagi, najpametniji potez. Netko tko želi da ova liga bude spektakl, da joj da na važnosti, da joj želi išta dobroga sigurno ne bi odabrao ovaj vikend za završnicu.

Jug je još i drugu četvrtinu odigrao solidno i na poluvremenu je 7:2. Kako je i Jug spuštao ritam i koncentraciju obzirom da mu je gotovo kompletna momčad bila u punom pogonu kroz reprezentacije pa je i njihovu potrošnju potrebno dozirati, tako se Jadran uspijevao nositi i do kraja uljepšati rezultat, do konačnih 11:7. Fatović je opet bio kolosalan sa 4 gola i sa igrom u kojoj se vidi dodatno samopouzdanje i značajan nivo više u odnosu na početak sezone.

Jug Croatia osiguranje – Jadran Split        11:7 (4:1, 3:1, 3:3, 1:2)
Bazen u Gružu. Suci: Dragan Štampalija (Šibenik) i Miroslav Vlašić (Zagreb).

Jug: Bijač, Macan, Fatović 4, Lončar, Joković 2, Garcia, Ivanković 1, Rašović, Renzuto 2, Pavličević, Benić 1, Lozina 1, Jarak, Žuvela. Trener: Vjekoslav Kobešćak.

Jadran: Anić, Goreta 2, Marinić Kragić, Krapić 2, Butić, Pejković, Power 3, Marelja, Visković, Milardović, Šetka, Buzdovačić, Strujić, Bušelić. Trener: Ivan Asić.

Igrač više: Jug 8, Jadran 9

Sutra u 20 sati očekuje nas veliko finale u kojem Jug lovi treći uzastopni naslov, a Mladost je u prvom finalu.

Posljednja izmjena Subota, 14 Travnja 2018 01:28