Početna Pogled s desna [LIGA PRVAKA] Rezime 12. kola
[LIGA PRVAKA] Rezime 12. kola PDF Ispis
(6 ocjena, prosjek: 5.00 od 5)
Subota, 21 Travnja 2018 23:45

Dva su kola do kraja grupne faze i nakon Pro Recca koji ima zagarantiran nastup na final8, sada su i Olympiakos, Barceloneta te Eger i Szolnoki i matematički osigurali nastup u Genovi 7.6. U prošlom, 12. kolu ostvareni su slijedeći rezultati:

U grupi A sva 4 rezultata, odnosno pobjede otišle su na strane favorita. I to poprilično uvjerljivo i uz kontrolu od početka do kraja. U B grupi imali smo puno neizvjesnijih utakmica, i u Szolnoku pa i u Alphenu.

Szolnoki - Spandau 9:8

Jedna od zanimljivosti prošlog kola bilo je kretanje tečaja na kladionicama na utakmicu Oly - Brescia. Dan uoči utakmice i ujutro koeficijent na pobjedu domaćina bio je 1.30. Tijekom ranog poslijepodneva počeo je rasti i kad je stigao do 1.80 ubrzo je par i izbačen iz ponude. Međutim, na bet365 koeficijent na pobjedu Olympiakosa došao je čak na 3.00 (na fotografiji je vidljiv američki prikaz koeficijenta, na 1 uložen dolar dobiva se još 2, 2/1). Očito je bilo puno uplata na Bresciu iako nismo doznali razlog. Netko je očito pokrenuo neku glasinu koja se proširila,a Grci su igrali u punom sastavu, na domaćem bazenu, ganjaju prvo mjesto, a i osjetno su kvalitetnija momčad što su i pokazali. Poveli su 2:0 nakon prva 3 napada, do poluvremena bilo je već 7:2, i na kraju 13:6. Genidounias je zabio čak 6 golova, a Olympiakos je zadržao 4 boda prednosti ispred Barcelonete sa samo 6 bodova u igri do kraja.

Barceloneta je upisala 7. pobjedu u nizu  i sad se imaju prilike revanširati Bresci (imaju ukupno samo jedan poraz u Bresci uz 3 neriješena rezultata) u idućem kolu s čime bi potvrdili najmanje drugo mjesto. Već u prvoj četvrtini u Budimpešti Barceloneta odlazi na 1:4 i kasnije samo održava tu prednost sve do kraja. OSC je bio oslabljen neigranjem Erdelyija.

Dinamo je očekivano lagano svladao Partizana. Očekivano je bilo i da će se malo više potruditi da nabiju gol razliku jer u slučaju da uspiju otkinuti bod ili Olyiju doma ili Jugu u zadnjem kolu i na kraju budu imali i oni i Brescia po 23 boda odlučivati će gol razlika. Naime, obje su međusobne utakmice odigrali neriješeno. Trenutno su na +17, a Brescia je nakon visokog poraza pala na +4 tako da su u ovom dijelu u značajnoj prednosti. Još “samo” trebaju uzeti barem bod u jednoj od dvije spomenute utakmice.

Jug je rutinski riješio Hannovera i sad ide u Beograd gdje će upisati nova 3 boda. Uz očekivani posrtaj Brescie u Barceloni osigurat će plasman u Genovu. Preostat će još zadnje kolo u kojem će morati protiv Dinama potvrditi treće mjesto.

8. Par         0

U grupi B se dosta dugo činilo da će Nizozemci upisati prve bodove i ostaviti samoga Partizana na nuli. 5:5 na kraju prve četvrtine, 8:6 na poluvremenu i čak 10:7 na pola treće četvrtine. Ali već i u te preostale 4 minute primaju čak 5 golova (zabijaju samo 1) i na kraju treće je 11:12. Uspjeli su doći još dva puta na -1, 14:15 je bilo malo manje od dvije minute do kraja, ali Sabadell je 16 sekundi do kraja potvrdio pobjedu.

Jadran je nakon prva 4 kola imao 10 bodova. U idućih 8 dodali su još samo 6. Ovaj put su poraženi u Egeru. Od početka se Eger odvojio, imao čak i 5:1 početkom treće, ali Jadran se vratio na 5:3 i na 6:4. Ipak, Bedo i Strahinja Rašović postavljaju konačnih 8:4. Eger gostuje u Reccu, ali u zadnjem kolu dočekuje Steauu s kojom će moći potvrditi drugo mjesto. Naravno, to mogu i s pobjedom u Genovi.

Steaua je napravila sve što se od takve momčadi može tražiti. Dok je bilo snage i koncentracije parirali su na papiru i u bazenu puno jačem protivniku. Sve do poluvremena kada je bilo 4:6 Đorđe Filipović, Gheorge, Delgado i ostali izgledali su jako dobro.

Još jedna neuvjerljiva partija branitelja naslova. Jedva su pobijedili Spandau 9:8. Imala je berlinska momčad odličnu situaciju za još jedno izjednačenje na kraju što bi im donijelo treće mjesto u grupi, a bacilo Szolnoki na Olympiakos već u četvrtfinalu. Tijekom cijele sezone igraju znatno ispod lanjske razine.