Jug u Genovi PDF Ispis
(9 ocjena, prosjek: 4.56 od 5)
Četvrtak, 10 Svibnja 2018 23:50

Dobro ispunjene tribine - izvor dulist.hr

Jug je pobjedom 15:10 protiv Dinama osigurao plasman na Final8 u Genovu. Bilo je dosta nervoze i nije bilo lako kao što možda sugerira rezultat. Kako je Barceloneta očekivano izgubila, s ova  boda Jug je skočio na drugo mjesto što znači najteži mogući raspored; branitelj naslova već u četvrtfinalu.

U najavi smo pisali da bi mogla odlučiti i nervoza, odnosno tko će biti manje sputan pritiskom da je nakon 13 odigranih utakmica plasman za obje momčadi i dalje ovisio o ovom međusobnom srazu. Nisu to očekivali ni jedni ni drugi, a posebno jugaši, ali ih je nekorektna igra Barcelonete u zadnja 2 kola dovela u situaciju koju vjerujem nisu očekivali.

I bilo je dosta nervoze u Jugaša. Početak, 2:2 nakon prvih 8 minuta, ali tada se još uvijek nitko nije brinuo. Ali kada je sredinom treće četvrtine prvo Pjetlović sa stative, pa Nagaev s desnog vanjskog zabili za 6:6, odnosno 7:7, počelo je žuborenje na ove sezone najispunjenijim tribinama. Skupilo se oko 1200 ljudi i tada se naokolo sa svih strana čuli glasovi koji su nudili pomalo straha i nevjerice. Ali Benić uz malu asistenciju Ivanova zabija dva gola u nizu, pa Fatović, Joković itd za odlazak na 11:7 i rješavanje prolaska na final8.

Nije to bila kvalitetna utakmica, bilo je puno grešaka u obrani, s obje strane. Visoki ulog donio je niz golova sidruna, kontri nakon grešaka u napadu, promašenih kontri, krivih dodavanja, prelako primljenih golova. Čak je i delegat bio zamantran. Tako smo nakon nekih zanimljivih situacija ranije ove sezone (sudac dao znak Rašoviću da uđe u igru nakon što se Jug obranio s igračem manje i prije nego što je isključeni Renzuto uopće i izašao iz igre) ovaj put vidjeli dva time outa Dinama u trećoj četvrtini. I nakon što je time out završio, a uz reagiranja što direktora Juga Kržića, što publike delegat oduzima loptu Dinamu. Nije suđen peterac, valjda je je time out pozvan u “mrtvom” vremenu, odmah nakon Jugovog gola. Ali nisu ni delegat, a sudac Buch još manje, znali što bi trebali suditi pa su nakon vijećanja prvo pokazali da se nastavlja s napadom Dinama, pa su onda ipak odlučili dati loptu Jugu.

Jugu je idealan rezultat bio neriješeno, ali teško je uz ovoliko pritiska da poraz znači ispadanje bilo gađati rezultat. Iako kada je Rađen po drugi put na isti način zabio (odmah nakon izvođenja nakon isključenja u 3 sekundi napada) za 12:10 u prvoj minuti zadnje četvrtine još se i mogla situacija razviti u tom smjeru. Ali do kraja dinamo više nije zabio.

U momčadi Juga bio je Marko Žuvela, 16godišnji bek velikog, ogromnog potencijala. Odigrao je ovu utakmicu, protiv Pjetlovića i Lisunova, utakmicu za prolaz na final8, rutinom puno iskusnijeg igrača. Jasno, skupio je 3 isključenja, ali na način da nije konjario po sidrunima koji su sve samo ne meki i lagani za čuvanje. Kad bi došla lopta sidrunu onda bi napravio prekršaj za isključenje. Već je vrlo visok, ali jasno, ne može sada tako mlad biti fizički dovoljno snažan za bekovsku poziciju. Ali ovakve utakmice nude mu dragocjeno iskustvo koje ga može uz predani rad pretvoriti u beka vrhunske kvalitete.

Osim Benićevih bitnih i odličnih dalekometnih golova, treba istaknuti  Jokovićeve i Fatovićeve pogotke. Sidruni su bili bitni  u prvoj seriji odvajanja u drugoj četvrtini. Osim toga Joka je u zadnjoj četvrtini u par navrata morao odigrati kao bek (nakon trećih osobnih Žuvele, Macana i Renzuta koji je i ranije kroz utakmicu uskakao na ovu poziciju)

Sada predstoji priprema za final8. Jasno uz obvezu osvajanja naslova prvenstva Hrvatske u utakmicama protiv Mladosti.