Jadran namu?io Juga u Igalu PDF Ispis
(5 ocjena, prosjek: 5.00 od 5)
Autor Administrator
Nedjelja, 28 Listopada 2018 00:13

Kona?ni rezultat 7:14 ni približno ne do?arava utakmicu koju smo u petak nave?er gledali u Igalu. Na samom kraju tre?e ?etvrtine pri rezultatu 6:7 netko od igra?a Jadrana zaradio je igra?a više i odmah s 5 metara šutirao, ali je golman Popadi? odli?nom obranom sprije?io izjedna?enje. Jug je s brza 2 gola na po?etku posljednje ?etvrtine riješio pitanje pobjednika, a 4:12 do kraja Draškovi? je zaradio brutaliti pa je Jug s još 5 golova upisao vrlo visoku pobjedu.

Jug je stigao u Igalo bez Garcie pa je ulogu kapetana imao Luka Lon?ar. Jadranu koji je ove sezone ostao bez Merkulova, Ukropine i Kriještorca, bio je oslabljen neigranjem novog igra?a, mladog Bjelorusa Averke kao i reprezentativca ?ura Radovi?a. Jadran glasi za izrazito mladu ekipu, što i jest. Prosjek godina ovih 14 igra?a je 21 godinu i 8 mjeseci. Me?utim, Jug  je bio jednako mlad, odnosno samo 2 i pol mjeseca stariji u prosjeku. Igrala su ?ak 3 šesnaestogodišnjaka; Stahor, Tomasovi? i Žuvela.

Jug je krenuo jako dobro u utakmicu i poveo 0:3. Jadran se sredinom druge ?etvrtine prvi put približio na 3:4, ali do poluvremena Fatovi? na zonu i Lozina s dva metra donose opet +3, 3:6. Jug nije dobro branio igra?a manje pa uz tri realizacije preko Petovi?a, Popadi?a i Filipa Gardaševi?a, Jadran dolazi na 6:7 prije zadnjih 8 minuta. Potpuno isti rezultat bio je i u prošloj utakmici u Gružu pa je Mladost napavila preokret u zadnjoj ?etvrtini. I sada je Jadran imao priliku odmah u startu ?etvrtine da sa izjena?enjem unese dodatni nemir u protivni?ke redove, ali je Popadi? obranio, a odmah nakon tranzicije Lon?ar s dva metra zabio. Idu?i napad Krži? iz polukontre s lijeve strane uvodi utakmicu u mirne vode, 6:9. Uslijedio je brutaliti Draškovi?a koji je laktom prek ovode zamahnuo prema licu Macana i sudac Putnikovi? s pravom reagira. Fatovi? je realizirao peterac, a Jug je zabio još 4 gola u tom periodu koji je igrao stalno s igra?em više.

U po?etku utakmice Jug je dominirao pliva?ki, Jokovi? je imao kontru 1 na 0 koju mu je Popadi? malo ukrivo dodao loptu pa nije iskorištena, a kasnije je zabio iz polukontre. Prethodno je Fatovi? jednu kontru realizirao jednu nije (mogao je prebaciti na lijevu stranu na Krži?a koji je tako?er dobro isplivao, ali nije bilo baš lako za vidjeti obzirom da je Fatovi?u protivnik bio u neposrednoj blizini i baš s te strane prema Krži?u). Obje mom?adi su zabile po 1 od 3 prilike s igra?em više.

Jug je po?eo u zanimljivoj postavi s 3 beka, Macanom, Beni?em s desne i Merkulovim s lijeve strane. Trener Kobeš?ak je vrlo ?esto rotirao igra?e i to na na?in da bi primjerice Papanastasiou ušao, odigrao jednu obranu i jedan napad pa izašao. Drugi dio utakmice Grk je igrao dosta više u kontinuitetu. ?este kratke role u bazenu imao je i Merkulov, pa bekovi i svi ovi mladi igra?i koji su svi do jednoga imali minutažu. Onaj koji je dobro igrao u obrani taj je imao i više minuta. Primjercie Krži? je u jednom periodu odigrao 4 minute u kontinuitetu jer je u obrani igrao jako dobro. S druge strane Stahor je odmah u prvoj ?etvrtini jako loše držao blok za prvi gola Jadrana (Petkovi? s lijevog krila s igra?em više) pa je dosta dugo prosjedao na klupi do idu?eg ulaska.

Ve? u drugoj ?etvrtini Jadran je uspostavio ravnopravnu igru što se ti?e plivanja. Jug je loše branio igra?a više, posebice s krilnih pozicija. Jadran je dosta lagano uvla?io jugovu branu i plitku zonu (ve?inom Spai? je jako dobro držao poziciju na liniji 2-3 metra), ali je Popadi? dobro zatvarao vanjske udarce.

U tre?oj je Jadran realizirao 3 igra?a više, opet dva s krila (Petkovi? s lijevog i ljevak F. Gardaševi? s desnog uz Popadi?ev gol s desnog vanjskog). Za Jug jedna realizacija, Jokovi?a. Merkulov je ve? i ranije promašio igra?a više kad mu je Kandi? s dvije ruke s krila obranio šut u liži na preba?aj, a sad mu je ispala lopta i otišla metra preko gola. Odmah je u povratku u obranu zaradio tre?e isklju?enje, ali i sada Popadi? brani i sprije?ava izjedna?enje.

Merkulov je bio jako loš i ne znam je li to zbog ?injenice da je došao u Igalo u protivni?koj kapici (dobio je pljesak na po?etku) ili se još traži ne samo u novom sustavu igre, nego i što se ti?e forme op?enito. Gojkovi? je na po?etku tre?e ?etvrtine uveo na gol mladog Tešanovi?a.

I zadnju ?etvrtinu smo ve? manje više opisali. Nakon ovog brutalitija Draškovi? ne?e mo?i igrati idu?e kolu protiv Mladosti na Savi. Na po?etku ove ?etvrtine Lozina je zaigrao i kao krilni igra? – ?ak je i šutirao s igra?em više, ali ne baš najbolje. Na 6:8 Jadran je imao igra?a više, ali je Popadi? obranio, a ostalo je otišlo na Jugov mlin.

Jadran iako po godinama jednako mlad kao i Jug, imao znatno manji prora?un pa su mu ti stariji igra?i realno puno lošiji od jugovih, jer bolje ne može platiti. Odnosno, može se usporediti i podatak da je Jug potpisao dugogodišnji ugovor sa svojom mladom zvijezdom Fatovi?em, a Jadranu je Ukropina otišao i prije isteka starog ugovora u OSC. Jug je svakako bio favorit u ovoj utakmici, ali je Jadran pokazao kako se s puno mladih doma?ih igra?a bori i kvalitetno pruža otpor. Utakmica je bila zanimljiva što se ti?e i neizvjesnosti do 6-7 minuta prije kraja, što se ti?e brojnih mladih igra?a koji su dobili jako puno minuta koje ?e im koristiti u daljnjem razvoju. Najbolje se napreduje kroz utakmice. Ve? smo istaknuli Krži?a koji je jako dobro pratio doga?anja u obrani, a i Tomasovi? je pokazao da se jako dobro postavlja i kre?e u obrambenim zadacima. I on je tako?er zabio (prvi gol za Juga uop?e) i uzeo rezonski šut na zonu koji doduše nije pogodio, ali je preuzeo inicijativu kad je trebao iako mu je samo 16 godina. Žuvela je bek i na njegovoj poziciji godine najviše zna?e. Pomalo skuplja iskusto i kad napuni 18 ve? ?e imati 3 sezone igranja u prvoj mom?adi iza sebe.

Popadi? jako dobar na golu, Lozina i Lon?ar zabili po gol sa dva metra, Fatovi? zabio 4, Jokovi? osim dva gola još i cijeli niz savjeta, ponajviše Beni?u.

Jug o?ekuje 2 uzastopne utakmice sa splitskim Jadranom, obje u Gružu.

Jadranovi mladi igra?i koji su najviše pokazali u ovoj utakmici su Dušan Bani?evi? i Filip Gardaševi?. Nekoliko dobrih obrana imao je i Tešanovi?. Za Spai?a s 21 i njihovog Popadi?a s 22 godine imamo dojam da su i stariji koliko ve? godina igraju za Jadran u prvoj mom?adi. Nikome ne?e biti lako u Igalu, a o?ekujemo ih  ove godine na final4-u. Zanimljivo svih 7 golova postigli su s igra?em više uz jako dobru realizaciju.

Jadran Carine – Jug Croatia osiguranje                   7:14 (1:3, 2:3, 3:1, 1:7)

Suci: Putnikovi? (Bg), Miškovi? (Ko)

Jadran: Kandi?, Brki?, V. Popadi? 1, Obradovi?, Du. Bani?evi? 2, Dan. Radovi?, Mijuškovi?, F. Gardaševi? 2, M. Gardaševi?, Spai?, Draškovi?, M. Petkovi? 2, Tešanovi?, Vu?urovi?. Trener: Vladimir Gojkovi?.

Jug: T. Popadi?, Macan, Fatovi? 4(1), Lon?ar 1, Jokovi? 2, Stahor, Lozina 3, Merkulov, Tomasovi? 1, Krži? 1, Beni? 1, Papanastasiou 1, Vukojevi?, Žuvela. Trener: Vjekoslav Kobeš?ak.

Osobne pogreške: Jad 9, Jug 13

Peterci: Jad -, Jug 1/1

Igra? više: Jad 6/10 + 1/1 (5 na 4 tijekom brutalitija), Jug 3/8 + tijekom brutalitija 3/4 (plus gol iz kontre u tom periodu)