Početna Pogled s desna [LIGA PRVAKA] 2. kolo: Jug gost u Gružu
[LIGA PRVAKA] 2. kolo: Jug gost u Gružu PDF Ispis
(7 ocjena, prosjek: 5.00 od 5)
Petak, 02 Studenog 2018 01:46

Na rasporedu je drugo kolo Lige prvaka s raritetnim gostovanjem Juga u Gružu; naime poljudski bazen se još uvijek obnavlja, pa Jadran svoju domaću utakmicu protiv Juga igra u Gružu. Mladost i u drugom kolu igra na Savi protiv njemačkog predstavnika, a derbi kola igraju Brescia i Pro Recco.

U grupi A igraju:

Pet 2.11. 20.30     Steaua – FTC (19.30 po hrv vremenu)

Sub 3.11. 13.00     Eger – Dinamo

19.00     Crvena Zvezda – Barceloneta

19.00     Brescia – Pro Recco

Zbog čudnog slaganja rasporeda ove godine će klubovi često uzastopce igrati doma ili u gostima. Tako Steaua i Zvezda igraju drugu utakmicu doma, a Recco i Dinamo u gostima.

Steaua je promijenila sve strance u momčadi, otišli su Đ.Filipović, Murišić, Buljubašić i Delgado. Stigli su Marinić Kragić, Čučković, Dereviankin i Kapotsis koji nije bio u momčadi u prvom kolu. Odigrali su dosta izjednačenu utakmicu protiv Brescie – poraz 5:8. Protiv mađarskog prvaka bit će još i teže, ali još jedna ovakva utakmica potvrdila bi da su ove sezone za nijansu bolja momčad.

Ferencvaroš je u prvom kolu pobjedio Dinamo 13:6. Prva i zadnja četvrtina bile su 2:2, a između čak 9:2 za Denesa Vargu, Vamosa, Youngera, Mitrovića, Nikića, Jakšića i ostale. Momčad su koja je u stanju razbiti protivnika na mnogo načina i sigurno su jači od Brescie i što se tiče tempa utakmice pa će domaćinu bit teže sa 5-6 zabijenih golova ostati samo na -3.

Eger i Dinamo su poraženi na gostovanjima. Eger je pomladio momčad. Otišao je golman Mitrović, Angyal, Lorincz, Gergo Kovacs, Čučković, oba sidruna Bedo i Harai. Upali su dva igrača '97 godište; Lukacs i Barnabas Biros, dva '94; Santa i Gyarfas. Odigrali su pomalo iznenađujuće egal utakmicu protiv Barcelonete sve do kraja treće četvrtine kada je bilo 6:4. Ipak u zadnjoj su primili još 6, a zabili samo 3 za konačnih 12:7.

Dinamo je zadržao praktički istu momčad, otišao je samo treći sidrun Dereviankin. Odigrali su loše protiv FTC (13:6), a sada će na novom gostovanju u Mađarskoj tražiti iskupljenje. Morat će pobjeđivati ovakve utakmice da i ove godine ne bi izvisili sa final8-a na uštrb Brescie.

Crvena Zvezda je doživjela je najveći poraz prvog kola, 4:17. Ali, nakon 18 minuta utakmice bilo je 4:5. Tada je došlo do raspada protiv Pro Recca i serije 0:12 u zadnjih 14 minuta. Zvezda je na papiru sigurno najlošija momčad ovogodišnje Lige prvaka pa je tih prvih 18 minuta senzacionalno dobro. Ovaj drugi dio je puno bliže realnom odnosu snaga, iako je šteta da su se toliko raspali. Mladim igračima će svaka utakmica u kojoj budu mogli parirati kroz bilo koji period biti velika škola za iduće godine. Vidjet ćemo hoće li ponoviti i kroz koji period utakmice tih 18 minuta iz prvog kola protiv Pro Recca.

Barceloneta je kao i Dinamo zadržala istu momčad. Samo nema mladog Paul Garcie koji i nije imao ulogu u momčadi prošle sezone. Dugo se smatralo gotovim dolazak Filipa Filipovića iz Pro Recca, ali nije se dogodilo pa će Perrone, Munarriz, Vrlić i ostali pokušati pronaći unutarnje rezerve kako bi ove sezone napravili korak naprijed u odnosu na lanjsko treće mjesto.

Brescia i Pro Recco odigrali su lani na final8-u napetu i zanimljivu utakmicu u kojoj su na kraju presudili tek peterci. Brescia je dovela Figliolia i Galla, a otišao je Pasković. Suci su ih gurali kroz grupnu fazu prošle godine. Od svih momčadi najbolje poznaju Recco i često im zadaju probleme na domaćem bazenu. Vidjet ćemo, najvjerojatnije, još jednu neizvjesnu utakmicu u kojoj će jako bitan biti sudački kriterij.

Recco je doveo Bijača i zatvorio najproblematičniju poziciju u momčadi. Stigao je i Kayes, Dobud će se priključiti po isteku suspenzije za pola godine tako da su značajno osnažili i poziciju sidruna. Bodegas će, ako ga Rudić bude koristio, moći opet igrati vanjske pozicije. Stigli su i Bukić, Renzuto, a Cupido će se priključiti iza nove godine.

U grupi B igraju:

Uto 2.11.  20.30     Jadran St – Jug (u Dubrovniku)

Sri 3.11.    18.30     Waspo Hannover – Olympiacos

19.00     Mladost – Spandau 04

20.30     BPM Sport Managment – Szolnoki

U grupi B su sve do jedne utakmice prvog kola bile neizvjesne. Jedan remi i 3 pobjede sa po 1 razlike. I ovdje su jasno po dvije momčadi opet u istoj domaćinskoj, ili gostujućoj ulozi. Jugu je to kompenzirano jer je gost na vlastitom bazenu. Jadran nije u mogućnosti igrati u Splitu, a kako za Ligu prvaka mora imati određene reklame, veliki logo natjecanja bilo im je jeftinije i jednostavnije organizirati ovu utakmicu u Gružu.

Jug je u prvom kolu izborio važnu pobjedu u Berlinu gdje je lani Spandau imao čak 6 pobjeda i samo jedan poraz od Recca. Obzirom da bi i ove godine moglo biti slično ta 3 boda su iznimno važna. Posebice što smo u zadnjim utakmicama mogli vidjeti da i Mladost i BPM imaju snage i znanja upisati bodove i protiv Juga i Olympiacosa koje smo na početku stavili na jedno od prva 3 mjesta u ovoj grupi. Jug je također promijenio sastav i odlaske V. Rašovića i Renzuta nadomjestio pojačanjima sa strane, Merkulov i Papanastasiou koji su 4 odnosno 6 godina mlađi. Također, Bijačev odlazak pokrio je povratak Popadića koji je nepune 4 godine mlađi tako da je i Jug značajno pomladio momčad. Tu se uklapa i odlazak Ivankovića i Pavličevića umjesto kojih su u momčadi ili 18 ili 16godišnjaci.

Jadran je, nakon BMP-a, najviše iznenadio u prvom kolu. Egal utakmica protiv Szolnoka, čak i mogućnost izjednačenja u zadnje 2 minute, nešto je što nitko nije očekivao. Vidjet ćemo kako će se nositi s Jugom. Doveli su nekoliko iskusnih igrača kao što je Kovačić koji uskoro puni 37, Kunac 38, reaktivirao se Popović koji ima 31. Stigao je i Zović iz Mladosti, Delić i Bego iz POŠK-a. Krapić je ozlijeđen i propustit će ovaj prvi dio sezone.

Jug još nije ni blizu prave forme i sigurno će Jadran u ovoj utakmici tražiti svoju šansu. Trebaju iskontrolirati jugovu tranziciju, svesti utakmicu u pozicijske napade i odigrati na manji broj golova. Ako to uspiju mogli bi gledati još jednu neizvjesnu utakmicu.

Hannover je protiv Mladosti ispustio pobjedu na poprilično glup način. Novi igrač je Giorgetti koji će im sigurno donijeti u napadačkom smislu, a ključno će biti kako će on i Brguljan igrati u obrani. Tu je i Radović, zatim Real i Schenkel i uz pomoć ostalih mogu biti bolji nego lani. Posebice što imaju zagarantiran plasman na final8 i trebali bi ipak opravdati to i igramo kroz grupnu fazu u grupi gdje očito neće biti lagane utakmice. Novi je i ljevak Schuetze koji će uskoro napuniti 20 godina, a nije se baš iskazao u pozitivnom smislu u prvom kolu.

Olympiacos je lani imao samo jedan poraz u cijeloj sezoni, onaj u Gružu. Sad su već u prvom kolu poraženi u Busto Arsiziju i to su gubili 6:2 na poluvremenu (na kraju 7:6). Otišao je samo Delakas umjesto kojega je tu skoro 14 godina mlađi Skoumpakis. Vidjet ćemo kako će ovu sezonu proći kroz grupnu fazu i hoće li ih Hannover namučiti, što lani nije bio slučaj kada je bilo 7:12 uz ne pretjerani napor.

Mladost i Spandau bi trebala biti jako zanimljiva utakmica. Mladost je kiksala protiv Hannovera i ne smije dozvoliti još jednu domaću utakmicu bez 3 boda. Ćuk, Buljubašić, Čagalj, Petković i Kharkov su sa iznimkom mladog Rusa redom iskusni igrači koji su dovedeni da odmah donesu ne rezultat. Nakon prvog kola odigrali su 2 iznimne utakmice u regionalnoj ligi gdje su pokazali da im je forma puno bolja nego prije 20 dana.

Spandau je zadržao potpuno jednak sastav. Imaju ujednačenu momčad, bez zvijezda, ali sa skoro pa svih 13 igrača koji imaju ujednačenu kvalitetu. Nemaju prestarih ni premladih igrača u momčadi, golman Baksa i bek Saudadier imaju 32 godine. Najmlađi su Reibel s 21 te Kueppers i Pješivac s 22. Dosta su lošiji u gostima i vidjet ćemo hoće li to ove godine popraviti.

I na kraju još jedna iznimno zanimljiva utakmica, derbi kola B grupe. BPM Sport Managment  dočekuje Szolnoki. Lazović i Drašović (21 godina) i 11 manje poznatih talijana. Nitko nije stariji od 1990-tog godišta, a najmlađi su Alesani i Di Somma koji imaju 22 godine. Možda se samo Fondellija može izdvojiti kao ime za koje se malo više čulo. I kao takvi, pobjedili su Olympiacos u prvom kolu 7:6 uz vodstvo na poluvremenu 6:2. U zadnje 3 minute su ušli sa 7:4 i uspjeli su se obraniti. Već u drugom kolu ćemo dobiti potvrdu hoće li i u nastavku natjecanja biti jednako tvrd zalogaj. Ako bi pobjedili i protiv Szolnoka, onda će se potpuno ravnopravno uključiti u borbu za jedno od prva 3 mjesta koja vode na final8.

Szolnok je ostao bez Youngera, Gocića (koji je odmah postao trener prve momčadi), Mezeia, Ćuka i Bence Fulopa. Stigli su Angyal, V. Rašović, Lazić, Szatmari i Teleki. Zadnja trojica su redom '96, '97 i '98 godište. Međutim tu su i dalje Prlainović, Nagy, Aleksić, Zalanki, Kis pa i Batori i D.Jansik pa se od njih očekuje dosta više od teške i jedva izborene pobjede protiv splitskog Jadrana.

Drugo kolo donosi cijeli niz zanimljivih utakmica. Očito će grupa B ove godine biti puno neizvjesnija i šteta je da se momčadi ne bore za 4 mjesta za final8. Prva kola su jako bitna jer mogu usmjeriti neke momčadi da s nekim pobjedama podignu samopouzdanje i uključe se u borbu za visoka mjesta. Posebice se to odnosi na BPM kojima bi pobjeda donijela jako puno. Zanimljivo je i vidjeti da je cijena karata na ovoj utakmci čak 15 eura.

U grupi A Zvezda i Steaua nemaju šansi za prolazak, a vrlo vjerojatno ni Eger. Ali već su pokazali da će svima na domaćem bazenu pokušati, a vjerojatno nekima i uspjeti zagorčati život. Posebice se to odnosi na Eger.