Početna Pogled s desna [FINAL 8 2019] Barceloneta - Ferencvaros
[FINAL 8 2019] Barceloneta - Ferencvaros PDF Ispis
(2 ocjena, prosjek: 5.00 od 5)
Petak, 07 Lipnja 2019 19:32

Druga polufinalna utakmica uslijedila je nakon emotivnog pražnjenja u svakom smislu. Grčki navijači su pošli doma, bilo je manje ljudi na tribinama, a iako je 10ak navijača Ferencvarosa navijalo, atmosfera nije bila ni približna. Na kraju je i utakmica doživljela svoj brodolom vrlo rano, trećom osobnom Munarriza te je Ferencvaros, ni kriv ni dužan dobio i drugi poklon u dva dana i sa 9:7 otišao u finale. Ali treba istaknuli fenomenalnu utakmicu Denesa Varge koji je praktički sam donio ovu pobjedu u zadnjih 7 minuta utakmice.

Utakmicu možemo podijeliti u dvije cjeline, do isključenja Munarriza tijekom druge četvrtine i nakon toga. Uspio je skupiti 3 osobne u manje od 6 minuta provedenih u igri, od čega dvije u plivanju u prvoj četvrtini. Puno manje štetno za njegovu momčad bilo bi da je u sva ta tri navrata Ferencvaros zabio gol, a da je on bio u igri do kraja. I nije Munarriz ni u prvoj, a ni u ovoj utakmici bio dobar, dapače, nije zabio nijedan gol, ali on donosi ravnotežu u napadu Barcelonete, posebice s igračem više jer se njega ne smije ostaviti slobodnog. Ovako, trener Martin nije imao opciju B, desna strana je bila potpuno bezopasna, a Perrone i Granados su stalno igrali 2 na 2 na lijevoj i opet su pokušavali s realizacijom s njihove strane gdje nije bilo viška igrača. Jer i ti pokušaji su bili svrsishodniji od onih koji su stizali s desne strane od Mallaracha, Larumbea i ostalih. Na mjestu Martina prebacio bih Perrone na desnog vanjskog, Granadosa nekad na lijevog vanjskog (tada bi stavio Fernandesa na krilo), a nekad na krilo, a možda bi izradio situaciju za šut Famere s lijevog vanjskog. Ovako su nanizali nevjerojatnih 12 igrača više bez realizacije kad su ostali bez Munarriza?! Do tada su imali 2/3, a i u prvoj utakmici su imali jako dobre akcije.

Treba istaknuti Denesa Vargu koji je pri rezultatu 7:5 za Barcelonetu 7 minuta do kraja uzeo loptu u svoje ruke i preokrenuo utakmicu s 3 gola i asistencijom na stativu s igračem više. Opet je bio ključni igrač svoje momčadi i iznenađujuće ju je doveo u finale. I to kakvi su to bili golovi. Prvo s igračem više, kada je isključeni igrač već skoro stigao do njega, izvlačio se s lijevog krila da dobije što više vremena dok ne stigne protivnik iz kućice. Pa idući napad na zonu, sada je protivnik bio rukom na njemu, ali uspio je šutirati i lopta je od ruke Lopeza, pa od stative za koji centimetar prešla gol liniju. Nakon asistenciju na Jansika na stativu, idući napad je uplivao, dobio loptu na ruku, protivnik je opet imao ruke na njemu, glava mu je bila ispod vode, ali je i takav uspio cimnuti i prevariti Lopeza za potvrdu pobjede, za konačnih 9:7.

Na početku je Barceloneta povela 2:0 i lakoćom igrala. Očekivano, Perrone je bio na Vamosu i dosta lagano kontrolirao najopasnijeg protivničkog šutera. Na 2:0 Barceloneta ima igrača više i odlično izrađenu akciju na Munarriza, ali lopta od prečke ostaje na liniji gola. Nakon što je FTC smanjio (Kallay nakon TO s krila s igračem više), opet je Barceloneta imala izvrsnu situaciju za +2, ali u kontri 3 na 2 Mallarach očajno šutira. I onda u zadnjoj sekundi četvrtine Jakšić ulazi na 2m s Tahullom i donosi 2:2. Već tada je Barceloneta trebala imati +2 ili možda čak i +3 i uvesti utakmicu u mirne vode. Ovako je bilo neriješeno i s dvije osobne Munarriza što se uskoro pokazalo kao ključno.

Kasnije se utakmica praktički u potpunosti svela na igrača više, igrača manje. Samo je Perrone dva puta pobjegao u kontru, jednom odlično zabio s igračem koji ga drži za vrat 3-4 sekunde, pokazao je ogromnu snagu nogu. Drugi put je zaradio peterac. Treba spomenuti i Granadosa koji je izrastao u odličnog igrača. U obrani je uvijek na liniji dodavanja i mislim da je dva puta presjekao loptu s igračem manje, a u napadu je opasan s lijeve strane. Na kraju jest skupio 11 šuteva i samo 3 gola, ali takva je bila utakmica i morao je pucati svaki put iz neizrađene situacije.

Polufinale final8-a

Ferencvaros - Barceloneta 9:7 (2:2, 1:1, 2:3, 4:1)

Suci: Alexandrescu (Rum), Raković (Srb)

FTCGardonyi, Sedlmayer, Kallay 1, Pohl 1, Vamos 1, Mezei, Nemet, Jakšić 2, Younger, De.Varga 3, Sz. Jansik 1, S. Mitrović, Vogel. Trener: Zsolt Varga.

Barceloneta: Lopez, Famera 1, Granados 3 (1), Munarriz, Vrlić 1, Larumbe, P. Linares, Fernandez 1, Tahull, Perrone 1, Mallarach, Bustos, M.Linares. Trener: Martin

Peterci: FTC -, Bar 1/1

Igrač više: FTC (1/3+0/3+2/3+2/3)= 5/12 (42%); Bar (1/2+1/4+0/5+0/4)= 2/15 (13%)

Obrane: Vogel (3/5+1/2+5/8+2/3)= 11/18 (61%); Lopez (1/3+2/3+1/3+2/6)= 6/15 (40%)

Tijek utakmice:

0:1 odmah prvi napad Fernadez iv s lk

iv ftc, na stativu na jakšića, ali blok

0:2 granados iz tranzicije s lv

perrone na vamosu i očekivano vamos nema prostora

ne igra nikić, u momčadi je Nemet

denes isključen u plivanju, pa nakon isključenje inicirao kontakt s protivnikom, kao čudi se da je on isključen, TO martin

dobra akcija na munarriza, ali od prečke ostala lopta na crti i u plivanju nakon samo 4 minute igre već drugo isključenje munarriza. TO varga

1:2 Kallay, ušao nakon TO i nakon duge akcije, već se vraća isklj, zabio u bliži, iskoristio prostor od pokrivanja vamosa i varge, i od ruke lopeza ušlo u bliži

younger izvrsno na beku protiv tahulla

iv,  prvo jakšiću malo previsoka lopta na stativu, pa lopez brani vamosu iz daljine

perrone u polukontri, tj onoj svojoj kad sam upliva, ali iz teške situacije vogel brani

3 na 2 kontra barceloneta, mallarac očajno u blok

2:2 jakšić odmah kažnjava ušao s tahullom u 2m u zadnjoj sek

barceloneta sama sebi komplicira, propušta zicere i umjesto da ima +2 ili +3 već sada, egal i ftc je ulovio ritam, a munna 2 izbačaja

_________________________________________________

iv za ftc, denes u blok larumbea

2:3 granados lakoćom s lv, zavukao u lijevo, na 4m, riješio blokove i vogela nakon jednog mahanja

3:3 vamos na zonu s dv, u biti loše postavljena obrana nakon tranzicije

igrač više, munarriz nastavlja očajno, presječeno mu dodavanje

iv ftc TO, ali granados odlično iskočio u obrani, i opet neuspješno na stativu

iv barceloneta, granadas pokušao nastaviti uspješan niz, ali nije iznenadio  golmana na nerozonskom pokušaju

iv izborio younger i onda propustio zicera

iv vrlić izborio, pa mallarach loše preko gola, ali i nije bila dobra akcija, treba im munarizz kojeg više nema jer je dobio treće isključenje nešto ranije

___________________________________________

iv, pokušaj s lv na 1.stativu, imaju 2 igrača koja im mogu puštat, dk i dv, ne može ovako Barceloneta igrati

iv ftc, jako loša akcija, na kraju younger s istekom vremena s dk

3:4 famera, s dv, kiks vogela

iv u plivanju za barcelonetu, jako se loše postavili

iv za ftc u plivanju, 4:4 jakšić sa stative, asist vamos dk

4:5 Perrone, s igračem na leđima, koji ga povlači za vrat jer ima loptu u ruci, dovoljno snage u nogama da probije vogela, golčina

poništen gol vamosa iz faula

iv, tahull, TO. prethodnih 5 su promašili, prvo granados s lk, brani vogel, a u nastavku akcije vrlić propušta zicer sa stative. ne smiju se ovakve situacije promašivat u ovakvim utakmicama

iv to 5:5 pohl s stative nakon što su skoro oduzeli loptu (odličan iskok granadaosa), pa obranili šut varge, i ipak gol, momentum prelazi na stranu ftc-a

iv barceloneta, i opet nema gola, vogel brani granadosu koji jedini može opucat

5:6 vrlić, golčina pored jakšića, izvukao se 2 metra u lijevo, ali znao i gdje je i snažno šraubom probio vogela

opet iv za barc, opet očajna akcija, fernadez s dv, jako loše. osmi igrač više u nizu bez gola, toliko im znači munarizz, i kad je loš, on svojom pojavom drži ravnotežu napada i navlači pažnju obrane

nerezonski varga šraubu s vanjske pozicije što perrone koristi za još jednu kontru i peterac

5:7 granados, velika partija

iv ftc, izrađeno na stativu, ali mezei jako loš šut

iv barce, opet loša akcija

iv ftc 6:7 varga probio lopeza, izvuao se s lk, već bio igrač skoro stigao da ga zatvori

7:7 varga iz ničega, s čovjekom na sebi, od stative lopta malo prešla gol linju  4.44

iv vrlić, mallarach s dv, u vanjski dio stative

u istom duelu raković svirao kontrafaul jakšića, a alexandrescu isključenje famere???? alex ipak važniji

8:7 jansik s stative, varga asist, prvo votvo 3.27

iv barce vrlić izborio, TO 1.55

opet isto opet loše i opet daju granadosu na krilo na kraju akcije koji mora svladat blok i golmana i ne radi to

9:7 denes, odlično uplivao i riješio utakmicu, dobio loptu na ruku i s glavom ispod vode

Posljednja izmjena Subota, 08 Lipnja 2019 14:58